| AvalohAlyn a întrebat:

Ce credeti despre studiul spiritualitatii si religiei crestine? Adica cum vi se pare un om interesat sa cunoasca religia crestina, spiritualitatea?
Ce parere aveti despre cartile de literatura crestina?

1 răspuns:
| Dorugar a răspuns:

In primul rand nu poate fi numit spiritualitate ceva ce se bazeaza pe minciuna si sarlatanie.
Iar cine studiaze istoria sangeroasa a crestinismului ajunge la concluzia ca este mai diabolica decat Satanismul!
Asa ca cartile despre literatura crestina trebuie interpretate ca niste incercari propagandistice de a escamonta adevarul si de a prezenta minciuna ca fiind un Adevar Divin, si asta este ceea mai mare lovitura pe care a dat-o Diavolul prin slugile sale!