| AvalohAlyn a întrebat:

Ideile prezentate in cartile Conversatii cu Dumnezeu(de Neale Donald Walsch) sunt diferite,uimitoare si da ceva de gandit tuturor oamenilor.A citit cineva cartile? Ce parere aveti de ele? Pentru cine vrea o alternativa la crestinism, la spiritualitatea crestina o gaseste in aceste carti.Trageti un ochi pe carti.Se gasesc si in pdf.Ce parere aveti, de ele cei ce le-au citit?

Răspuns Câştigător
| godless1859 a răspuns:

Eu unul am citit si mi se pare ceva extraordinar.N-am mai auzit niciodata ideile gasite in acele carti.

2 răspunsuri:
| caleavieți a răspuns:

Eu am citit toate volumele acum un an şi ceva. La un moment dat toate pareau logice dar nu fa aceaşi greßeala ca mine. Am crezut şi acum îmi pare rau.Neale n-a vorbit cu Dumnezeu, doar el crede asta. A vorbit cu cel rau. Doar ala putea da astfel de sfaturi. Nu ți se pare ciudat ca ideile sunt din religia New Age? Sunt aceleaşi idei. Un terci din toate religiile combinate. Dumnezeu n-ar fi vorbit aşa niciodata. Nu e ciudat ca el na simțit nimic cand a conversat? Încearca sa suceasca mințile oamenilor prin cuvinte logice. IN CARTE SCRIE CA SATANA NU EXISTA! Asta e cea mai mare minciuna pentru ca exista E FOARTE REAL. De asemeni o mare greseala NOI PUTEM DEVENI DUMNEZEU.E clar? Aşa au fost prostiți Adam şi Eva. Si spune că noi nu avem nevoie de El. Noi avem nevoie AICI SE VEDE CA VREA SA NE ÎNDEPARTEZE DE ADEVARATUL DUMNEZEU. Aceasta e noua religie mondiala ce vrea sa o bage. RELIGIA LUI LUCIFER. Ai grija ca sa nu te înşele!