| Victora78 a întrebat:

Ce credeti... este adevarat ca Papa Benedict este inaintemergatorul lui Satana sau este pura coincidenta? As vrea niste raspunsuri cat se pot de explicite si daca se poate si niste exemple. Fundawinking

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Același lucru cred că se putea spune și despre jigodia poloneză dinaintea lui.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Papa_Ioan_Paul_al_II-lea
http://ro.wikipedia.org/wiki/Papa_Benedict_al_XVI-lea

| William a răspuns:

S-a spus despre fiecare papa de-a lungul timpului ca ar fi antihristul, acum ca este inaintemergatorul lui, nu este nici una nici alta.

| Victora78 explică (pentru William):

Scrie in Biblie ca' sunt 8 regii...7 capete = 7 regii si al 8 e Satan cica thinking ...nu vreau sa ma contrazic cu voi dar oricum bine de stiut e ca Papa este slujitorul lu' Satan.

| William a răspuns (pentru Victora78):

Ti-ai dat seama de asta decodificand mesajele lui? Le ascultai de la coada la cap si ai descoperit mesaje sataniste, asa-i?

| vitbsk a răspuns:

Nu cred, dacă ar fi Benedict ar fi luat şi nişte măsuri în acest sens, nişte inovaţii în Biserică, ce ar fi dat peste cap normele creştinătăţii.
Înainte-mergătorii răului sunt cei fac inovaţii necanonice în biserică şi încearcă reunirea cultelor lumii sub umbrela ecumenismului.

| FuckTWorld a răspuns:

Vaticanu ii un cancer al societatii, nu ii nimic sfant.Vaticanu tot timpu a fost masonic, controlat de niste oamenii care stau in umbra.Inca un lucru foarte ciudat este ca sfantul parinte foloseste cu anumite persoane o strangere de mana specifica masonilor.De ce crezi ca Vaticanul pledeaza pentru o "Noua Ordine Mondiala,, un singur guvern mondial care sa conduca lumea.Adevaratii stapanii ai lumii stau in umbra si conduc(Comisia Trilaterala, Grupul Bilderberberg, Familia Rothschild, Familia Rockefeller, Familia Astor). Majoritatea oamenilor nu stiu nimic despre dinastia Rothschild, o istorie interzisa publicului larg. Dinastia Rothschild care detine incredibila suma de 500 trilioane de dolari (mai mult de jumatate din averea totala a lumii!). Cu averea acestei familii poate fi hranita si imbracata toata populatia globului.Ei nu apar in topul celor mai bogati oamenii din lume, pentru ca ei controleaza toate informatiile si mass-media, insa sunt cei mai influenti si puternici din lume.Citete istoria familiei Rothschild daca nu stii despre ei si o sa vezi acolo cine conduce lumea si ce pot face acesti oameni.Papa si Vaticanu ar trebui sters de pe fata pamantului ca ii un cancer al societatii.Am mai dat odata raspunsu asta, despre Papa.Numai bine!

| bismarck a răspuns:

Aceste lucruri nu sunt descoperite oamenilor, nu încă cel puţin.

| zimens a răspuns:

S-ar putea nu stiu sigur iar eu sunt expert in religie funda?