| PorumbRodica1965 a întrebat:

Ce credeti, mai este Biblia o carte de actualitate?

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu.Nu mai este.Atunci când a fost scrisă omul avea un nivel de înțelegere inferior omului de astăzi sau de mâine.

| mentholinks a răspuns:

Niciodata nu a fost de actualitate. A fost raspandita mai mult cu forta.

| Nilsson a răspuns:

Fara indoiala ca este o carte de actualitate, aceasta raspunde nevoilor omului.

Dupa aproape 2000 de ani e uimitor cum poate sa miste inima oamenilor si sa schimbe cursul vietii acestora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biblia n-a fost niciodată o carte de actualitate.Este doar o presupunere.

| 6684464 a răspuns:

"Marturisesc oricui aude cuvintele prorociei din cartea aceasta ca, daca va adauga cineva ceva la ele, Dumnezeu ii va adauga urgiile scrise in cartea aceasta.
Si, daca scoate cineva ceva din cuvintele cartii acestei prorocii, ii va scoate Dumnezeu partea lui de la pomul vietii si din cetatea sfanta, scrise in cartea aceasta."[Apoc.18-19]

Deci cel putin asa se vrea a fi.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Da! Acolo sunt sunt descrise o multime de invataturi pentru timpurile actuale.

| SandraEve a răspuns:

Normal, daca nu biblia...atunci ce?

Răspuns utilizator avertizat