| troleibuz a întrebat:

Ce cromozomi avea Iisus? Daca s-a nascut doar dintr-o femeie, avea doar cromozomii ei si totusi a iesit barbat, suna a transexualitate.

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Avea cromozomi creați special din nimic pentru El, Cine a creat cromozomii
pentru Adam și Eva s-a descurcat să-i mai creeze încă o data.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eeee, suna a poveste doar.
Realizezi ca s-a nascut din copulatia unei femei cu un barbat nu?

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Ai auzit vreodata de notiunea de "minune"? Se pare ca nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce gândire încuiată... El nu se trage din om, nici nu are trăsăturile ei sau ceva. El doar S a născut din ea ptc nu Se putea intrupa din nimic. Adică trebuia sa fie ca un om și nu putea apărea din senin pe pământ. Cumva trebuia sa apară. Și S a născut din femeie, dar nu e mama Lui biologica, putea fi altcineva în locul Mariei

| troleibuz explică (pentru anonim_4396):

Cum nu avea din ce? Nu era atotputernic? Putea sa-l intrupeze si dintr-o piatra daca voia, dar el a ales sa violeze o minora.

| anonim_4396 a răspuns (pentru troleibuz):

Nu a violat nimeni pe nimeni, nesimțitule. Pur și simplu Maria a rămas însărcinată, asa, peste noapte. Și ce sens ar fi avut sa Se intrupeze dintr o piatră? El e un exemplu pentru noi, și dacă S a întrupat ca om, S a născut ca om, ca să aibă logica și sa fie normal totul. Ar fi avut sens sa Se intrupeze dintr o piatra? Deloc.

| BBJHHRUGs a răspuns:

Hai sa fim seriosi! Asta nici la mintea cocosului...
Nu se naste nimeni doar dintr-o femeie. Ce escrocherie ieftina dar inca funtioneaza bine la unele si anumite persoane.
Uite aici adevarul crud, bazat pe realitate si justitie.
https://www.google.com/......ps?/search

| omfrumos a răspuns:

Nu contează ce cromozomi a avut Hristos. Naşterea lui Iisus este o taină nu se poate explica. Întreabă-te dacă crezi în Hristos.

| doctorandus a răspuns (pentru omfrumos):

Ba da, daca avea jumatate din cromozomi de la Dumnezeu, era doar pe jumatate om. Problema a fost remarcata de teologi de seama.

| omfrumos a răspuns (pentru doctorandus):

Dă-mi și mie numele teologilor de seamă. Degeaba ai făcut teologia dacă nu ești luminat de Duhul Sfânt. Teolog este cel care se roagă - Evagrie Ponticul.