| Antipaticu a întrebat:

Ce dracu mai e si scientologia?

26 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| lifeForJesus a răspuns:

De ce tot il chemi pe dracu?

| ROBERT89 a răspuns:

Ceva legat de incultura ta.

Răspuns utilizator avertizat
| aurasauras a răspuns:

"continuarea vestica si anglicizata a numeroase forme stravechi de intelepciune". Printre acestea se includ, scrierile Veda (literatura sacra a hindusilor - n.tr.), Taoismul, Budismul, Iudaismul, Gnosticismul si intelepciunea civilizatiei grecesti timpurii, invataturile lui Iisus, Nietzsche si Freud. Conform spuselor lui Hubbard, "Scientologia a atins telul religiei din toata istoria scrisa a Omului, eliberarea sufletului prin intermediul intelepciunii".

Răspuns utilizator avertizat
| aurasauras a răspuns (pentru Antipaticu):

Cel mai mare pacat este sa nu iti aperi viata.Incepand de la fumat, alcool pana ...sa sterg un cablu de la un prelungitor cu o carpa unda si acesta sa fie in priza.Madona este in aceasta religie si a fost pedepsita cand a cazut de pe cal si si-a fisurat coasta... putea sa moara.

Răspuns utilizator avertizat
| aurasauras a răspuns (pentru Antipaticu):

Da,atat timp cat iti afecteaza viata, implicit sanatatea.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Avatarul tau pacatuieste vei ajunge in iad la curve/bautura

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SaintOcea):

Nu vezi ca fumeaza avatarul lui

| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Mai poate baba sa traga din tigara?

Răspuns utilizator avertizat
| aurasauras a răspuns (pentru Antipaticu):

Ba da este din voia ta,ca nu ai fost constient(in cazul Madonei, ala este un animal), cu prelungitorul firul poate sa fie ciupit si dezizolat...

| Anytsa a răspuns:

Scientologia este una dintre cele mai controversate miscari religioase ale zilelor noastre. Ne este cunoscuta mai ales datorita faptului ca celebritati precum Tom Cruise, John Travolta, Kirstie Alley si Sonny Bono sunt doar cativa dintre "adeptii" care o sustin in mod activ. Acest fapt a facut ca Biserica Scinetologica sa fie numita si "Biserica Celebritatilor".

Răspuns utilizator avertizat
| Anytsa a răspuns:

Utilizeaza ideile pentru a invata cum sa creezi, cum sa cresti si cum sa iti cultivi mintea si pentru a te bucura de stilul tau de viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anytsa):

Vreun zeu au?

| Benny12 a răspuns:

Scientologia este o nouă mișcare religioasă esoterică controversată...mai se numeste culthappybig grin