| NewWorldOrder a întrebat:

Ce e cel mai important in crestinism? In opinia voastra, cum arata crestinul perfect?

Răspuns Câştigător
| Salahadin73 a răspuns:

Iubirea

17 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Iubirea dintre crestini.ioan13:34,35

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Dragostea

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Sfintii sunt perfecti, ei il asculta pe Dumnezeu, ei mor in Dumnezeu.

| HueyFreeman a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Ce as da sa fie lumea plina de sfinti d-astia care sa moara pentru zeul lor.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru HueyFreeman):

Da,vise...
Daca religia nu era o afacere profitabila, disparea de mult timp...

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Ascultator de Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce am sentimentul asta, dar nu prea cred ca tu existi gay si religios...
dar ma pot insela.
Crestinul perfect perfect, e unul de care trebuie sa stai departe. E unul de la care te poti astepta sa suporti consecinte urate, e plin de prejudecati, in cazul tau, te va crede imperfect, anormal, bolnav si tot tacamul ce i-l ofera Biblia. Mai bine intreaba, cum trebuie sa fie un om bun, care este credincios dar nu-i religia dupa care-si ghideaza viata si-si formeaza personalitatea.

| NewWorldOrder explică (pentru anonim_4396):

Sunt gay religios, de aceea imi e atit de greu, nu pot trai in pace cu mine insumi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NewWorldOrder):

Ei, tu poti fi dovada contradictorie pentru multimea care mananca rahat ca orientarea sexuala se poate schimba dupa cum ti se scoala tie. Asta o spuneam multora, ca sunt multi care nu se pot accepta asa si daca mergea "O.S" schimbata, o faceau. Am zis in cealalta intrebare de ce ar trebui sa te accepti asa. Eu cred ca-ti impui singur sa nu te accepti asa cum esti... de parca ai ceva in minus fata de cei hetero... pe strada esti un oarecare om ca si restul. Nu vei straluci printre vite indoctrinate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel care moare pentru credinta sa in Dumnezeu, poate fi numit crestin, dar nu perfect. Cel mai important element al crestinismului este iubirea, sau trebuia sa fie, in prezent este banul.

Răspuns utilizator avertizat
| ManStrong a răspuns:

Nu exista o definitie clara pentru a fi crestin.Crestinismul a fost infiinta de fiecare apostol cum l a taiat capul.

| Calininio a răspuns:

Crestinul perfect: Foarte arogant, foarte incapatanat, cu mintea inchisa ermetic in craniu. Trebuie sa poata mintii cu nerusinare si sa nu vrea sa inteleaga nici un argument logic dat de un necrestin. Pentru cine se simte jignit, spun: "nu generalizez".

| unul1 a răspuns:

Crestinul perfect este acel om care incearca sa se abtina de la pacat, sa-si recunoasca pacatul si sa se caiasca adica sa ii para rau de pacat si sa incerce sa si-l indrepte. El ar fi bun cu oamenii, ar incerca sa nu deranjeze pe nimeni, ar ajuta si pe cei mai defavorizati ca el si ar face ceva productiv pentru societatea in care traieste.

| ThisIsAdriana a răspuns:

Crestinul perfect este calugarul.

| nickolasss a răspuns:

Il iubeste pe Dumnezeu din toata inima cu toata puterea iar pe cei lalti oameni asa cum se iubeste pe el insusi.

| Calypso1234567890 a răspuns:

Hei! cred ca un crestin perfect e un crestin care respecta cu sfintenie cele 10porunci