| PorumbRodica1965 a întrebat:

Ce este Regatul lui Dumnezeu? Cand si unde a fost instaurat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul solstitiului nu numai data calendaristica este un element pagan ci si obiceiul de a se impodobii bradul ci si cel cu cadourile. In cazul Sanzienelor si Rusaliilor acestea sunt clat sarbatori pagane, tot ce spui este complet nejustificat in acest caz. Sunt sarbatori la care nu numai numele si data calendaristica au fost imprumutate de la pagani ci si obiceiuri ca o concluzie...Cum ar fi si slavitul moastelor. Sunt destule te asigur. Dar crestinismul are inlfuente pagane chiar si dupa opinia ta acele nume si datare calendaristica sunt influnete pagane. De ce si-au schimbat crestini datarile dupa pagani si nume? De ce nu le-a tinut cum sunt ele originale? Este clar ca are influente mari pagane fara nici un fel de dubiu. Acestea ar trebui eliminate din punctul meu de vedere. Dar uite ca le place sa minta populatia.

127 răspunsuri:
| Kaleo a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Asa va invata la martori? Sa insultati oamenii? happy

| Kaleo a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

"Cred ca esti popa raspopit" - Crezi prost. Cam toate credintele tale sunt gresite se pare...Hai fa pasi ca ti-ai dat arama pe fata. Cam asa procedeaza martorii cand sunt prinsi cu minciuna.

| HDeNiSaR a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

rolling on the floor

| PorumbRodica1965 explică (pentru Kaleo):

Noi nu insultam, ci consultam pareri, dar tu insulti, batjocoresti Numele divin folosesti cuvinte obscene, se vede ce crestin esti, dar ce compatriot. Nu mai raspunde la adresa mea.Sa fii sanatos.

| PorumbRodica1965 explică (pentru iurii75):

Salut, bine spui, dar ce sa facem asa sunt unii instrainati de Dumnezeu, poate se vor trezi.

| PorumbRodica1965 explică (pentru iurii75):

Te salut cu Rut 2:12. De unde esti?

| Kaleo a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

"folosesti cuvinte obscene" Cucoana, vorbesti dodii si minti ca Ponta! Poti sa imi dai un exemplu de cuvant obscen folosit de mine?