| dianadiutza746 a întrebat:

Ce fac daca prietena mea este posedata de diavol?

23 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Mergi cu ea la Cotroceni si asteapta cand intra sau iese Basescu (tatăl dracilor) si îi faci un semn cat sa o priveasca si treaba e rezolvata, diavolul va fugii; Băse nu suporta să aibă altcineva draci in cap ca el.

NOname
| NOname a răspuns:

La psihiatru! Amândoi!

| danay72 a răspuns:

Poate sa fie altceva nu neaparat ca are legatura cu demonii. Oricum e bine sa arunce orice lucru care are legatura cu spiritismul si sa aplice ceea ce spun Biblia.Pe situl jw.org poti gasi unele articole utile despre demoni si ce fac ei.

| darrio2007 a răspuns:

Exorcizare.Iar pentru tine un psiholog.Pentru ca ai convingerea asta despre ea.

| Narcis2007 a răspuns:

O duci la un psihiatru

| Biggiesan a răspuns:

Sa nu fii tu posedat. In caz contrar, da-i cu aghiasma!

| OnuOnulică a răspuns:

Renunți la relația voastră.
Dacă ea e posedată și tu nu atunci nu mai sta poate te îndemnă și pe tine.

| milan9 a răspuns:

Din ce motive crezi asta?

| milan9 a răspuns:

Te referi la eventuale crize de epilepsie?

| sublime89 a răspuns:

Ii spui ca nu exista diavoli, si te duci cu ea la un doctor.

| PedoBarbie a răspuns:

Secţia Psihatrie.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Cauta sa gasesti modalitati de-a studia Biblia, si cei cu care o sa studiezi o sa-ti dea indrumarile necesare. Sa nu folosesti nimic ce are legatura cu demonii, ex: cruci, carti de tarot, ocultism, vrajitorie, popi, acte spiritiste. Daca vrei accesezi www JW.ORG.si cauti cartea CE NE INVATA IN REALITATE BIBLIA si acolo gasesti indicatii la capitolul10, un subtitlu, de la pag. 103 care spune CUM SA TE IMPOTRIVESTI SPIRITELOR RELE.

| celmaibun1 a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Imi vine sa vomit cand va citesc pe voi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fugi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) pentru binele tau numai posta genul asta de intrebari ca o sa fi luata dreot nebuna
2) Scrie-mi in pv si te ajut cum pot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dai deoparte.doar nu o s-o faceti in trei?

| vangaelis a răspuns:

Și ce te face să crezi că este posedată?

| ÎngerCretin a răspuns:

Toate sunt posedate. mai devreme sau mai târziu tot vei afla asta :d.

| sempreinvolo30 a răspuns:

Arunca toate lucrurile care au legătură cu vrăjitoria și ocultismul, asa diavolul nu mai are unde sa traga

| Lămâie00 a răspuns:

Tu ai chef de trolling?

| anedreaeaaa a răspuns:

Ce face?laughing))))
Fai baie cu aghiasmalaughing)))

| iulianiasi a răspuns:

O dai cu tamaie laughing