| Adinnaaaa a întrebat:

Ce se intampla cu o femeie insarcinata daca este posedata de diavol?

Răspuns Câştigător
| KhludCiprian a răspuns:

I se va da medicatie de epileptici si va naste copilul. Sau i se va pune Biblia in fata ochilor si ea se va sinucide si va muri si ea si copilul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KhludCiprian):

Serios? Asta e solutia "crestineasca" pentru "posedati"? Sa ii faca sa se sinucida?
Mi-e sila de ideile promovate de cretinism, pardon, crestinism.

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cum diavolul este un personaj imaginar, nu poate poseda nici copii, nici bărbaţi, nici femei... însărcinate sau nu...

Iar dacă cumva cineva dă semne ale unei boli (psihice sau fizice), pe care isteţii religioşi o confundă cu aşa-zisa "posedare", ar fi bine să consulte un medic (specialist).

| danay72 a răspuns:

Nimic.Important e sa nu ai legatura cu spiritele rele, obiecte sau lucruri.Deuteronom18:10-12

Răspuns utilizator avertizat
| sublime89 a răspuns:

Niciun om nu poate fi posedat de diavol, fie ca e vorba de barbati sau femei insarcinate sau nu. Nu exista diavol, ci doar boli psihice pe care omul primitiv nu le intelege.

| Alcyon a răspuns:

Cred ca te-ai uitat la prea multe filme horror.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va naste ca orice alt om...numai ca cu mandirebig grin

| pufuletziii a răspuns:

Cred ca se poate intampla orice, cel mai grav moartea...

| RedDeath a răspuns:

Vine si te sperie la noapte!
De ar fi adevarata chestia asta scoata din filmul "The Rite", atunci as spune ca ar muri amandoi, sau copilul.
Dar vazand ca ai pus aceasta intrebare la religie, iar nu la adolescenti, consider ca practic iti bati joc de crestinism... Ce te intereseaza ce se intampla? Nici nu ar trebui sa stie careva vreodata? Si depinde de cati e posedata. Ca asa, de cate un diavol cam multi sunt posedati, poate chiar si tu. Daca lasi putin 'garda ' [adica ma refer la credinta] jos, atunci esti gata! Deja cel putin un 'spirit' rau te are sub influenta sa. Deci, uite-te mai bine la tine

| Essencest11 a răspuns:

Plictisitor. -_-
Demonii nu poseda.

| Hng123 a răspuns:

Va naste un drac.Ti-a placut raspunsul?

| Adinnaaaa explică:

Ba da exista Diavol. Si probabil exista si Dumnezeu!

| CerbulGanditor a răspuns:

Va naste ca orice al om.....numai ca cu mandriebig grin

| Ghertoiul a răspuns:

Wat? Posedare? Da lumea asta e metin2? Nu exista Diavol. DAFAAQQ.