| MimiJaneMara a întrebat:

Ce fac diavolii când nu ispitesc oameni și nu scriu păcatele pe hartie pentru Judecata de Apoi?

8 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Poate joacă table. Sau șeptică.

| RAY a răspuns:

Personaje imaginare, cum a apărut diavolul? La creat Dumnezeu, care Dumnezeu știa ce va face )))) deși creatura asta mica se lupta cu Dumnezeu care știe totul, Dumnezeu știe absolut tot ce o să facă diavolul dar se uită la el )))) incredibil da stai că în apocalipsa scrie deja totul despre viitorul lui, diavolul nu știe să citească? La ce naiba sa mai încerce daca știe deja viitorul lui, e tâmpit la cap

| iulia0514 a răspuns:

Navighează pe internet și pune întrebări prostești pe TPUwinking
PS. Nu pot scrie pe hârtie păcatele ca e prea mult foc pe acolo pe la ei prin iad și arde naibii hârtia și nu mai au dovada păcatelor rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii analizează ca să-i ispitească după slăbiciunile lor.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Diavolul nu se odihnește Niciodată Diavolul nu-l suporta pe Dumnezeu este în potriva la Dumnezeu îl urăște pe Dumnezeu Caută sufletele vulnerabile săle răscumpăre pentru a tot ceși doresc acei oamenii pe pământul ăsta iar acei oamenii le oferă sufletul lor în schimbul faimei validări puteri pentru a abuza de oamenii nevinovați Dumnezeu se lupta cu Diavolul zi de zi Noapte de Noapte de Noapte Diavolul își dedică tot timpul să fure cât mai multe suflete să-și bată joc de oamenii cât mai mult asta este distracția Diavolului asta este fericirea Adevărată Diavolului să-și bată joc de oamenii sai răscumpere în potriva lui Dumnezeu

| EestiSodalane a răspuns:

Tot timpul fac asta.

| Effy35 a răspuns:

Se plimba. prin mintea oamenilor.

| DoubleSpacyDaddy a răspuns:

Diavoli nu exista sunt doar miste plantasmagori ale mintzi laughing laughing
Daca eu nu cred in fantome si aud un sgomot noaptea in camera voi zice ca e dor vantul si ma bag in pat, dar daca cred in ftome si le las sa ma alecteze evident k voi fi speriat. E o chestie de mindset, mintea trebuie intai sa-ti fie libera, escape-ul din Matrix e unul mental in primul rand. laughing laughing Do you understand?