| Toluk19 a întrebat:

Cei care se pocaiesc de pacatele lor doar acei ajung in rai si nu ajung la judecata!

11 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ai vrea tu !

| DomineRex a răspuns:

Cred ca l-ai uitat si pe Isus din aceasta ecuatie nu crezi?

| DorelSudoru a răspuns:

Asta e o afirmatieelaughingNoi ce ar trebui sa zicem

| doctorul5 a răspuns:

Si barza aduce copii celor care au nevoie.

| Toluk19 explică:

Poftim http://www.youtube.com/watch?v=pjFydpP_rEA
Sunt 9 parti si la urma arata cum ia crescut carnea! Si medici lau otravit de vo doua ori si na murit! In clinica au murit 117 oameni el nu! Recomand sa va uitati la toate partile si apoi sami comentati ce parere aveti! Omul isi doreste moartea sa paraseasca pamintul acesta ca sa ajunga unde era! Hai ca eu deamu ajung pe la 7 parte va recomand priviti! Celelalte parti o sa le gasiti si singuri! Omul acesta vorbeste cu ushurinta ca stie ca va fi acolo in slava! Sa va uitati toate partile si sami comentati ce credeti! Bineinteles ca atei vor spune ca e propaganda si reclama ca alte cuvinte ei nu pot sa spuna!

| Toluk19 explică:

Poftim o sa vreti o sa cititsi! Felul cum Dumnezeu ma convins si am simtit! Eu ma pocaiesc intotdeauna aproape in fiecare zi si doresc la toti sa treceti in asa experienta sunteti departe de Dumnezeu!
Sati spun ceva eu ma pocaiesc aproape in fiecare zi si il Slavesc pe Dumnezeu toata viata si ma voi pocai pina la sfirsitul zilelor mele stiti de ce? Pentru ca eu am simtit in noaptea aceia cind a intrat Duhul Sfint in mine eram in asa o stare am simtit ca mi arde inima si ma zguduiam parca eram un nebun! Dimineata m-am dus la biserica si i-am spus preotului toata experienta! Ma ascultat si s-a sculat in picioare si a spus putin cu glas tare a spus >Baiete acela e fost Duhul Sfint lui Dumnezeu care s-a pus pacea pe tine si Harul Domnului si vei simti Dragostea si Minghierea Domnului ai avut adevarata credinta fata de EL < asa mi-a spus preotul ca asa ceva se intimpla doar la crestinii care se pocaiesc! Puteti sa nu credeti eu vreau doar sa aveti si voi acesta experienta care am avut-o eu, atunci va convinge Dumnezeu eu nu pot sa va conving! Voi doar puteti sa spuneti doar una ca e o vrajeala si nu exista asa ceva! Dar eu spun cu toata dragostea ca Dumnezeu e asa de minunat ca mea facut asa ceva care am simtit! Traiesc numai pentru el slava lui in veciiiiiiiiiiiiiiiiii! Cea mai mare dorinta a mea este ca Dumnezeu sai convinga pe toti cum ma convins si pe mine! Pocaitivaaa si intorcetiva la Dumnezeu!
Drept ca o sa incepeti cu niste comentarii stupide ca va insel credeti ce vreti! Dar eu stiu ce s-a intamplat atunci simt momentele acelea pe care nu o sa le uit niciodata si ma rog si ma pocaiesc plingind! Doresc foarte mult la toti pe ce am trecut eu! De ce mi s-a intamplat asa pentru ca eu eram foarte trist aveam simturi ca nu mai vreau sa traiesc pe pamint parca nimeni nu ma iubeste! Dar Cit il iubesc pe Dumnezeu ce mea facut si il slavesc si pling intotdeauna! Acum sunt lipsit de tristete de rau! Simt doar minghiere! Pe mine nu ma intereseaza ce o spuneti despre asta eu stiu ce a facut Dumnezeu pentru mine ca am putut simti care ma convins peste cap! Doresc doar una sa va convinga pe toti dorescccccc ca sa simtiti!

| PreaSfintitu a răspuns (pentru Toluk19):

Vreau si eu din ce ai fumat tu

| DeliaDaniela a răspuns:

Nu ajunge nimeni in Rai sau in Iad! Aceste doua locuri nu exista, nimeni nu poate dovedi ca exista! Nici in biblie nu se mentioneaza ca dupa ce murim ajungem in Rai sau in Iad! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce mai suferi, mai baiatule... Doare rau, nu-i asa? Cine dracu' te-a invatat sa scrii in halul asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi de unde sa stim am murit cumva? a murit cineva acolo si a venit si sia spus ca exista rai si iad? pui o intrebare care este fara o baza reala si bazata pe basme

| thedream a răspuns:

Uite...eu apreciez ca vrei sa ne faci cunoscut un lucru, dar aceste e un site in care lumea pune intrebari si raspunde! Nu vad care este intrebarea ta.Aceasta "exclamatie" nu isi are locul aici! Imi cer scuze daca te-am jignit in vreun fel, dar, asta e!