| anonim_4396 a întrebat:

Ce imi puteti spune despre casatoria unei fete de religie ortodoxa si unul musulman dar in Romania

Răspuns Câştigător
| Elvina a răspuns:

Depinde de fiecare om in parte. Cel mai bine este sa discute impreuna ce vor si ce nu, la ce religie raman etc.

7 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Mersi pentru funda! Numai bine!

| Fatamuntilor a răspuns:

As zice ca fata aia sa se mai gandeasca
Iubirea,oricat de,, oarba'' ar fi nu poata sa treaca de anumite,, bariere'', iar religia, in special cea mulsumana e cel mai greu de trecut.

| milan9 a răspuns:

Fata va fi instruita incet si sistematic sa-si puna si ea intr-o zi o bomba...
Asta dupa ce-si va fi vandut mai intai sufletul pentru o speranta desarta...

| Felys a răspuns:

Sunt situatii relativ frecvente la noi, in special in dobrogea unde sunt multi tatari, ca sa poata functiona o astfel de casatorie fara probleme cred ca ar fi bine ca ambii sa devina atei, in acest mod nimeni nu va mai tine cont de dogmele religioase

| Theo94 a răspuns:

Intreabate daca exista asemenea situatii, dar invers (la religie ma refer)

| Cyrano a răspuns:

Nu este bine! Musulmanii sunt extremisti si nu se stie ce urmari poate avea! Nu conteaza unde!

| DERPELINO a răspuns:

Ca va urez casa de piatra, nu-i nici o problema in asta, daca tu il iubesti pe el/ea nu lasa religia sa iti interzica fericirea...dar asta e parerea unui ateu...