| KidaBaa4 a întrebat:

Ce inseamna daca am un semn din nastere pe spate..adica o mana?

24 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Poate-i un semn ca o sa ramai cu "Manuela" tot restul' vietii...

| Inferno a răspuns:

Poate inseamna ca ai un semn din nastere pe spate?

| danay72 a răspuns:

Nu inseamna nimic

| zurick a răspuns:

Nu înseamnă nimic dacă ai un semn de naștere (orice formă ar fi el)

| sublime89 a răspuns:

Probabil ai un semn care doar tie iti pare ca seamana cu o mana, presupun. Nu inseamna nimic. E doar un mic "defect", care n-o sa te influenteze in niciun fel.

| Lizzu a răspuns:

Probabil ca la nastere, cand te-a scos medicul si te-a luat in maini, a apasat un pic mai tare pe spatele tau, si s-a imprimat asta.
Zic si eu din auzite, si stai linistita ca nu e un blestem sau sa dezvolti acum superstitii pe baza acestui amarat de semn.
Ai si tu o dilema. laughing

E un semn si atat, nu inseamna nimic fantastic si mistic. Toti avem. 90% din populatiewinking

| Radu284 a răspuns:

Intrebarea este la religie, deci banuiesc ca vrei un raspuns adecvat categoriei. In unele religii, se crede ca semnele din nastere indica cum ai murit. De exemplu daca ai un semn pe spate, care reprezinta o mana, poate ti-a dat unul un pum/palma de la spate si asta ti-a cauzat moartea.

| KidaBaa4 explică (pentru Radu284):

Ok asta e dubios..eu voiam ceva gen..nu stiu religios..adica, ca o sa mi se intample ceva..etc

| Radu284 a răspuns (pentru KidaBaa4):

Nu e dubios, exista anumite dovezi in sprijinul acestei credinte. http://www.theepochtimes.com/......past-life/ (google translate daca nu stii engleza).

| CinevaNou a răspuns:

înseamnă că ești posedata baaa

| CinevaNou a răspuns:

Sau nu inseamna nimic.

| Moisie a răspuns:

Inseamna ca esti o persoana insemnata de Mama Natura!
Poate si de Diavol, dar asta nu se stie ci se poate CREDE.
Un lucru este sigur, si anume ca NU te-a insemnat Dumnezeu pentru ca religia crestina te pune in conflict cu Dumnezeu, deci nu cred ca ar avea interes sa te insemneze.

| KidaBaa4 explică (pentru Moisie):

Sunt musulmanca

| Moisie a răspuns (pentru KidaBaa4):

Atunci sa fi sanatoasa!

| Miauti a răspuns:

Semnele din nastere de pe spate pot dezvalui o persoana cu o minte deschisa, fara prejudecati.

Intr-o alta interpretare populara, semnele din nastere sunt considerate drept marci ramase din vietile anterioare, semnificand cum a murit cineva in ultima sa incarnare.In cartea "Vieti trecute, vindecari viitoare", Sylvia Brown sustine ca si-a descoperit identitatea dintr-o viata anterioara, sub forma unei vrajitoare condamnate in celebrul proces din Salem, din anii 1600. Vrajitoarea a fost spanzurata, iar Sylvia Brown considera ca aceasta este cauza semnului ei de nastere, constituit dintr-o linie alba care ii inconjoara gatul.
Scriitoarea este de parere ca semnele din nastere ne sunt date odata cu intrarea intr-o noua viata, tocmai pentru a ne putea reaminti trecutul dintr-o alta traire.Din aceasta perspectiva, o regresie in vietile anterioare ar putea fi facilitata oricui care se adreseaza unui medium autentic.
Sylvia Brown sutine, de asemenea, ca, adeseori, copii mici au puteri "psihice" sau parapsihice extrem de mari, ei putand povesti cu naturalete despre viata lor anterioara daca le pui simpla intrebare "Ce ai fost inainte (de asta)?"

ASTA INSEAMNA CA AI FOST IMPINSA IN PRAPSTIE. saraca de tine laughing))

| Miauti a răspuns (pentru Miauti):

Am revenit cu un alt raspuns. care mi s-a parut intreseant, mai ales ca esti mulsumana; xomsa sau Khamsa (numarul 5, in araba). Este mana lui Fatima, fiica favorita a Profetului. Khamsa este un simbol al norocului. Ea vine de la grupul de sprijin, grupul de razbunare de sange, sau cele mai apropiate rude de sex masculin, nu mai mult de cinci grade de relatie de la sine.

http://www.whats-your-sign.com/symbolic-hand-meaning.html

| KidaBaa4 explică (pentru Miauti):

Hai mai lasa.ma cu prapastia talaughing asta e am o pata pe spate in forma de palmalaughing

| Miauti a răspuns (pentru KidaBaa4):

Era mai intreseant daca aveai pe fund laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă că ai un semn din naştere adică o mână.

| BlackSulphur a răspuns:

Ai o mana pe/ in spate? Naspa, se pare ca avem un utilizator din Cernobil...

| Scarbo a răspuns:

Te-a atins Dzeu, in viitor o sa fii o mare preoteasa.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Nu inseamna nimic.

Ce va treziti toti ca, ba aveti trei nari, ba va ies bube in locuri unde nu va puteti scarpina. E o chestie genetica, sa nu-ti inchipui ca pe la 20 de ani te vei transforma in sarpe cu pene.

| UndergroundFolklore a răspuns:

O mana pe spate? Hmmm...ti-as zice eu ce inseamna, dar ar fi prea de tot asa ca ma abtinlaughing

| KidaBaa4 explică:

Wtflaughing cernobal, serios?