| anonim_4396 a întrebat:

Ce intelegeti prin Religia Wicca? Imi puteti spune mai multe?

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

O mare porcarie,, o tabla ca oricare alta cu desene si cu un puternic impact asupra prostimii!

| suffarstar a răspuns:

Evident, conform crestinilor, inseamna ca il invoci pe Dracu'. Asa au zis la inceput si cand a aparut internetul, fierul de calcat sau apa potabila. E foarte frumos sa vorbesti sa vorbesti despre multe lucruri dar tu nu ai citit niciodata mai mult de 4 carti, si alea crestine. Te intereseaza Wicca, pai vorbeste cu persoane care au studiat asa ceva. Cauta pe internet, dar repet, persoane care au studiat, nu persoane care au avut doar tangenta. Cultele "pagane" sunt o sursa imensa de spiritualitate, filozofie, cultura, iti pot schimba viata si gandirea in mod complet. Nu-ti mai fie frica de ceea ce nu cunosti, asa fac gainile.

| 4psiho a răspuns:

Black magic!
Ai grijă ce faci...

| anonim_4396 explică (pentru 4psiho):

Îmi poți explica mai detaliat? Și cum ai dedus tu că este Magie Neagră?

| 4psiho a răspuns (pentru anonim_4396):

Este o invocare a unor zeități (necreștine).
Am văzut un documentar pe National (parcă) cu o practicantă de Wicca. A ajuns să aibă tot felul de probleme.
Dar probabil te mănâncă să încerci încât indiferent de ce ași scrie eu aici tot ai să încerci. Ești propriul tău stăpân și ai liber arbitru!

| anonim_4396 explică (pentru 4psiho):

Știu asta, dar nu aș fi atăt de prost ca să incerc.Am vrut doar sa văd ce parere ai tu despre religia wicca