| soffie a întrebat:

Ce intelegeti voi prin "Sa nu iei numele Domnului Dumnezeului tau in desert"?

18 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Sa nu faci blasfemii, sa nu injuri etc chatterbox

| Woodenpints91 a răspuns:

Nu lua numele domnului în deşert...du-te singur

| Vladuthz a răspuns:

Adica sa nu scrii pe o hartie,, Dumnezeu" si sa te duci cu acea hartie sa te plimbi prin desert.

| AlexCrb a răspuns:

Sa nu te bazezi pe Dumnezeu la greu. Cum zicea si Cheloo: "Nu lua in desert numele Domnului, du-te singur!"

| 220V a răspuns (pentru AlexCrb):

laughing asta am vrut eu sa raspund, nu e corect

| gigel68 a răspuns:

Pai daca vrei sa mergi in sahara, sau in alt loc de genu` trebuie sa lasi acasa numele domnului, nu ai voie sa-l iei cu tine.
mai bine ai citi kama-sutra. mi se pare mai interesanta decat biblia.

| qwerty21 a răspuns (pentru gigel68):

Ce copil copac esti.

| gigel68 a răspuns (pentru qwerty21):

Mi-as dori, dar nu-s. las-o moale cu curentul in perioada asta, din cauza celor care fura curent, Romania trebuie sa sisteze exporturile de energie electrica.

| qwerty21 a răspuns (pentru gigel68):

?
ce-i cu tine? ai mancat de pe jos?

| gigel68 a răspuns (pentru qwerty21):

Nu, de pe sus... nu ai auzit vorba aia "...tot ce zboara se mananca"?

| qwerty21 a răspuns (pentru gigel68):

Numa un prost poate sa scrie prostia aia cu sahara.
esti redus rau

| Artesano a răspuns:

Să nu vorbești în mod nedemn(așa cum obișnuiesc unii)despre El. Lexiconul ebraic al lui Koehler şi Baumgartner explică cu privire la termenul ebraic tradus prin „în deşert" (în ebraică: laşşáw’): „A numi un nume fără nici un motiv. . . a folosi greşit un nume"

| Vladimir10 a răspuns:

,,sa nu iei numele Domnului Dumnezeului tau in desert,, inseamna sa nu iei in ras numele lui Dumnezeu, sa nu iti bati joc de numele lui Dumnezeu. funda?

| Vladimir10 a răspuns:

Adica mai pe scurt, sa nu razi de Dumnezeu

| Vladimir10 a răspuns:

Asta stiu sigur happy, sa nu ai indoieli ca am raspuns gresithappy, Noroc:d

| qwerty21 a răspuns:

Sa nu iei numele Domnului Dumnezeului tau in desert?

UITE EXACT CE INSEAMNA
inseamna sa nu vorbesti despre El aiurea.sa nu injuri despre El,din orice nimic sa spui numele Lui, sa razi de El.

pe scurt sa il folosesti doar cand este nevoie, si cu un scop bun.

| sfântaSmecta a răspuns:

Să iei Smecta ca să nu ţi se răscolească demonii în stomăcel şi să înjuri.

| AnAnGeLWiThOuTnAmE a răspuns:

Sa nu injuri