| al3xutzu a întrebat:

Ce intreabar as putea sa ii pun profei de religie sa o pun in dificultate de a raspunde? Vreau sa vad ce aberatii poate inventa laughing

Răspuns Câştigător
| TheBlackAng3l a răspuns:

Intreab-o de ce Patriarhia Romana care are un buget mai mare cu 5 000 000 de Euro pe an mai mult decat McDonald's Romania cere bani pe cartile de Religie de la clasele 0 si clasele primare!

8 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

"Doamna profesoara, e vreun elev in clasa mai tantalau decat mine?". Sigur va avea niste probleme de etica, si i-ar lua cateva secunde pana sa recunoasca ca nu.

| EmaS a răspuns:

De ce trebuie sa fi rautacios? Pune-i intrebarile pe care mi le-ai pus mie la aceasta categorie!

| Zenicide a răspuns:

Ai putea sa o intrebi de ce a vrut Dzeu ca omul sa fie prost? Sau, fara interventia lui Satan omul era mai prost?

| RAY a răspuns:

Cum a aparut dumnezeu? si cum a reusit sa creeze totul din nimic?

| DyNo a răspuns:

Ooo... ai multe variante.
http://geo-dynoclub.blogspot.ro/2012/08/creationism-sau-darwinism.html
Uite aici, citeste aceasta pagina de pe blogul meu.
Daca vei citi Biblia vei vedea ca ai vei gasi lucrurile pe care le cauti.
Sunt mai multe, daca mai vrei, poti sa ma contactezi.

| doctorandus a răspuns:

Daca fiii lui Dumnezeu (nu doar unii fii ai lui Dumnezeu, ci toti fiii lui Dumnezeu, ca e articulat hotarat, vezi Geneza cap. 6) au facut copii cu fiicele oamenilor, inseamna ca Isus a facut copii?

Răspuns utilizator avertizat
| shadovv a răspuns:

De ce?