| RAY a întrebat:

Ce mai faceti? v-ati pus papucei la foc sa va aduca mosul pe 6 cadouri? ce va doriti spiritual?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu prefer sa promovez stiinta, si gandirea rationala.

30 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Imi doresc sa aduc cat mai multa roada pentru slava lui Dumnezeu!

| RAY explică (pentru EmaS):

Si papucei?

| OOOLEOOO a răspuns:

Nimic, dorinta aduce suferinta.

| RAY explică (pentru OOOLEOOO):

Esti budist, ca asta a spus buddha?

| OOOLEOOO a răspuns (pentru RAY):

Nu, sunt Rasta genul de persoana descris de societatea eruopeana ca un ''toxicoman paduchios cu codite in par'', insa eu fata de alti religiosi nu ma retrag cand vine vorba de o cultura o religie sau o ''invatatura'' diferita de amea, ba chiar incerc sa o aplic in viata de zi cu zi.

| RAY explică (pentru OOOLEOOO):

Crezi ca exista vreun creator?

| OOOLEOOO a răspuns (pentru RAY):

Si da si nu...
Nu prea ma intereseaza, traiesc prezentul nu trecutul si nici viitorul.
Am ales sa fiu religios fiindca stiu sa ma folosesc de religie...dar tot religia ma constrige oarecum sa cred intr-un creator, nu vreau sa ma gandesc la asta sunt lucruri care incerc sa le ''exclud'' din viata mea religioasa.

| ania a răspuns:

Îmi doresc spiritual ca toți ateii, agnosticii de pe TPU să-L întâlnească pe Dumnezeu.

| LoveToHate a răspuns:

Normal ca nu.De acum? Si oricum sunt prea mare ca sa-mi puna parintii cadourile in cizme, ca de fiecare data voi primi ceea ce-mi doresc. Spiritual nu-mi doresc nimic.

| RAY explică (pentru LoveToHate):

Eu i-am pus la soarca papuci de azi afara

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Ooo,ai o soacra! Ma bucur sa aud asta.

| RAY explică (pentru EmaS):

Glumeam nu am asa ceva

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Las' ca ai timp!

| RAY explică (pentru EmaS):

De cand am terminato cu o fata nu mai am chef de iubire, relatii

| LoveToHate a răspuns (pentru RAY):

Don't worry, be happy! Va impacati voi, iar daca nu, sunt sigura ca o vei inlocui cat de curand.

| RAY explică (pentru LoveToHate):

Tu ai papuci prea mari de nu iai pus?

| LoveToHate a răspuns (pentru RAY):

Ce-mi doresc eu sunt doar lucruri materiale, lucrui pe care oricum le primesc fara sa ma mai obosesc sa pun papucii langa calorifer, usa sau ceva de genul asta. Spiritual nu-mi doresc nimic, pentu ca deja am totul.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Vreau o tabletă.
Pe curând!

| dragos9234 a răspuns:

Nu!
Imi da cadoul direct in mana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-as dori un ''creier'' imens, la care sa conectez aceasta masa de oameni numiti ''crestini''. Tu?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

O lumea rationala care ca baza stiinta, imi doresc o lume atee sincer, asta mi-am dorit mereu de cand am descoperit stiinta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

La cat de usor pot fii pacaliti oameni, nu cred ca o sa o avem prea curand.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nici eu nu cred, nu mi-ai spus de ce esti anti-teist?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca urasc ''credinta''. Iar religia mi se pare o tampenie, la fel ca si Coranul, sau alte scrieri ''divine''. Singura mea ''credinta'', daca vrei sa o numesti asa, este stiinta, nu basme venite din negura timpului.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Te inteleg, dar paginile astea asa zis ateiste care promoveaza blasfemia ce spui? asta e un mod de a promova ratiunea blasfemia?
eu as merge pe stiinta

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Corect

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Thanks!

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Eu prefer sa promovez stiinta, si gandirea rationala.

| RainboyDash a răspuns:

Imi doresc banii

| RainboyDash a răspuns:

Imi doresc doar iubire si sanatate.

| Qinz a răspuns:

Mi-as dori sa vina mosu sa ma invete sa practic artele de cunoastere a zborului uman.