| marin223311 a întrebat:

Ce parere aveti ca odinioara curvele conduceau Biserica?
http://www.efemeride.ro/domnia-nelegiuita-a-prostituatel or

Răspuns Câştigător
| neaivan a răspuns:

Trebuie tinut seama ca e vorba de Biserica Catolica ( desi cred ca acel articol e o vrajeala) paipi (unii dintre el) au fost curvari de mama focului! Papeasa Ioana pe care au scos-o din,, istorie,,. Borgia si multi altii. Si cand te gandesti ca ei sunt sfinti,, automat,, Au facut multe catolici din zilele trecude( inchizitia, cruciadele) si in ziua de astazi lucreaza la fel ca si in urma dar subt un alt mod, interesul e acelasi! Dar numai bunul Dumnezeu stie ce a fost cu adevarat in trecut, noua nu ne ramane decat sa criticam si sa judecam ( pacatuim ca doar suntem oameni nu ingeri).

13 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Parerile sunt impartite si de fiecare data ies discutii destul de urate cand vine vorba de religie.Sincer pe vremea aia mai demult existau poate tot atata curvaraie ca si acum, doar ca unii au uitat si cei mai multi care o sa iti raspunda cred ca o sa iti puna citate din biblie.

| Mădă0611 a răspuns:

Ce dotata era Teodora aia rolling on the floor

Pentru mine e simplu: crestinii cred in diavol, asa ca printre ei se gasesc cei mai demonici oameni, si nu, nu spun ca exista porcariile astea, ci ca desi ei cred ca exista, se lasa "posedati", dar na, nu e vina lor, oamenii sunt slabi, diavolul e de vina, fa ce iti pofteste inima (vad ca unora le pofteste doar ce e josnic) si apoi fa niste cruci, pupa oase de morti, fa inchinaciuni si gata, esti iertat, daca esti iertat, nu te mustra constiinta.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Eu nu tin minte

| dragos9234 a răspuns:

Si care-i problema ta cu prostituatele?

| Jardelin a răspuns:

Ultima propozitie a articolului spune totul, asa ca e bine sa nu aruncam cu pietre.

| Zenit313 a răspuns:

Poate ca pana la urma, exista Dumnezeu...

| Jardelin a răspuns (pentru Zenit313):

What? Sa nu-mi spui ca ai ajuns la concluzia asta!

| Zenit313 a răspuns (pentru Jardelin):

Eram ironic! laughing

Daca sunt asemenea "credincioase", devin Patriarh!

| Jardelin a răspuns (pentru Zenit313):

Vezi ca le amesteci! Papa nu patriarh!

| Zenit313 a răspuns (pentru Jardelin):

Mii de scuze...

Apropo.tu vrei sa raman ateu?

| Jardelin a răspuns (pentru Zenit313):

Decit un credincios ticalos, mai bine un ateu cu suflet mare!

| Zenit313 a răspuns (pentru Jardelin):

Tot respectul! happy

| ManStrong a răspuns:

Imperiul roman este fiara care calareste pe o prostituata.Ce erau sa faca cu averile Europei carese stringeau la Roma?
Citeste Apoc cap 13 si 17 vei intelege.