| PorumbRodica1965 a întrebat:

Ce parere aveti? Care ar fi solutia la rezolvarea problemelor omenirii?

16 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

Trezirea constiintei. problema e ca nu se poate produce constienta cu forta

| reihiuke a răspuns:

Poti da un exemplu de problema? intrebarea e prea generala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Disparitia evreilor, care va duce implicit la disparitia crestinismului, abia atunci toate se vor rezolva de la sine.

| AlexeHellsing a răspuns:

Simplu, fie întreaba omenire își va însuși dragoste de Dumnezeu, fie omenirea trebuie să se sfârșească. Doar prin aceste două metode omenirea își va rezolva problemele.

| Teffan a răspuns:

In niciun caz unirea sub crestinism, daca asta insinuezi.

Crestinismul nu a facut decat sa distruga si este o religie in cadrul careia pana si membrii se razboiesc unii cu altii.

| PorumbRodica1965 explică (pentru Teffan):

Asa este cum zici membrii crestinismului se răsboiesc,nu colaborează unii cu alti ținând cont de Dumnezeu, se bazeaza pe propriile puteri, se calomniaza, se urasc, se asupresc, se baga in temnite, nu iubesc dreptatea nici pe Dumnezeu.Pai, ce fel de crestini sunt ăstia ce se poartă prin tribunale, isi vand arme, in scopul distrugerii semenilor lor. Isus a spus care era sau este condiția ca o persoana sa fie crestin adevarat: sa cunoasca adevarul si sa-si iubeasca aproapele,.Mai sigur, cine vrea sa se numeasca crestin adevarat, trebuie sa-si iubească semenii! Deci, crestinatatea de azi cum e? Ce dovada de iubire da? FALSA,,,!

| Teffan a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Exact.
Si tocmai ca e falsa, creștinismul vostru nu este soluția pentru rezolvarea problemelor omenirii.
Creștinismul a distrus, si va distruge in continuare omenirea, pana cand va dispărea definitiv.

| 94Lucifer94 a răspuns:

O nouă ordine mondială. Care să fie în folosul umanității desigur. Gen să fie toată lumea de acord, iar în toate țările să se adopte ca scop investirea în populație. Gen condiții de viață mai bune, salarii mai bune precum și un mediu mai sănătos și mai curat. Este simplu, resurse avem, dar cui îi pasă de probleme? Fiecare cu interesele proprii.

| Shambler a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Si evreii vor NOM, dar ei trebuie eliminati pana atunci, altfel tu, eu si restul omenirii ne-evreice vom fi sclavii lor pentru totdeauna, si nu va fi DELOC placut.

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Shambler):

Nu au cum să ne facă ăia sclavi, dar oricum suntem sclavi în societate.

| PorumbRodica1965 explică (pentru 94Lucifer94):

Da,bine spui, resurse avem, dar cui ii pasa de problemele cu care se confruntă marea majoritate (boala,suferinta sărăcie,ura,asuprire,nesiguranță, violență, moarte), Iată,! guvernarea umană este un esec!)Dar, noi cerem ceva sigur in rugăciunea Tatăl nostru, ce?

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Păi degeaba te rogi, adică eventual te simți tu mai bine, dar efectul rugăciunii nu aduce o schimbare în lume, ci eventual la nivelul sufletului. Nu prea mai avem ce face, toate există pentru că noi cu mâna noastră ne-am ales această soartă, de-a lungul generațiior.

| Cris888 a răspuns:

De exemplu Privatizarea Terrei - astfel ca fiecare sa aiba bucatica lui. Disparitia religiilor inclusiv a ortodoxiei - asa cum este dovedit in tarile cu un nivel inalt de trai.

| Shambler a răspuns:

Distrugerea tuturor inamicilor: de la Evrei, Cenusii, Reptilieni, tradatori Nordici etc. de la sine statator va cadea cre(s)tinismul, islamul, budismul etc. si s-ar instaura gloria Epocii de Aur prin unica religie Sanatama.
HAIL SATAN!

| reihiuke a răspuns (pentru Shambler):

Si te.ai trezit si era dimineata

| crimsti a răspuns:

Restart, ca s-a cam aglomerat sistemul si a luat-o razna.