| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti? Cine credeti ca are dreptate Profesorul in Teologie, Claudiu Raducu sau Pavel Corut?
partea 1 http://www.youtube.com/watch?v=MGrhMy1JXYk
partea 2 http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=LO q8D9IsEmc
Nu stiu de ce dar mi se pare ca Pavel Corut are mai multa dreptate in urma discutiei desi nu sunt de acord cu lucrurile care le spune despre Biblie.

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Oamenii interpreteaza fiecare in felul lui, doar Biblia are dreptate.Cand aduci argumente biblice solide despre un subiect, atunci poti sa-l intelegi, daca sunt pareri personale, nu pricepi nimic. 2Timotei3:16,17.

16 răspunsuri:
| Kramerwalt a răspuns:

OTV-isti dinastia ma? Mi-e si scarba sa ma uit la mama omida la corut si la alti nenorociti care n-au ce face!(nu am nimic cu OTV dar la unele emisiunii sunt chiar faze idioate)

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are dreptatea lui nu pot sa i-o neg. Dar in privinta Bibliei nu sunt de acord cu el.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Iisus poate a existat doar nu sunt dovezi
cauta, cerceteaza, gandeste rational

| anonim_4396 explică (pentru ateuNEGATIV):

Corut asta merge cam pe dovezi. Eu sunt de acord cu el in toate doar cu Biblia nu sunt de acord.

| ayase a răspuns:

Eu una cred ca teologul are dreptate. happy

| adnana_8488 a răspuns:

Si biserica si Corut au facut bani pe aceeasi tema, biserica pe credinta Corut pe necredinta, bleahhhh

| candela a răspuns:

Pavel Corut are multe carti, foarte interesante dar uneori depaseste limitele intodeauna e bine sa te incrzi in Dumnezeu.

| anonim_4396 explică (pentru candela):

El se increde in Dumnezeu dar neaga total Biblia.

Întrebări recente