| bleakk a întrebat:

Ce parere aveti de cultul adventist? Mie mi se pare ca ei pun un mare accent pe educatie si pe sanatatea omului,fiind atenti la scrierile Bibliei si care incearca sa aplice foarte mult doctrinele/invataturile din Biblie,asa cum o inteleg ei, nu la un absolut evidebt.

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ei sunt Ok!

| AvalohAlyn a răspuns:

Si eu ii apreciez chiar daca sunt ortodox, chiar fac un studiu biblic la o editura a lor...am vazut ca se bazeaza pe educatie si sanatate si asta e foarte foarte bine, in comparatie cu ortodocsii care nu au astfel de programe.

Răspuns utilizator avertizat
| Făgăraş a răspuns:

Biserica Adventista de ziua a Saptea
accentueaza faptul ca noi nu mai trebuie sa tinem duminica, ci sambata, dupa Vechiul Testament! Plus ca ei nu cred in Maica Domnului, in Sfanta Cruce, icoane, sfinti! Un om din domeniu pregatit in poate combate foarte usor