| florin1979 a întrebat:

Ce parere aveti de evanghelia dupa iuda? de ce nu este inclusa in biblie? am pus si dimineata intrebarea, dar se pare ca cam "taceti " ...ma rog, poate am mai mult succes acumhappy

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DreamAutopsy a răspuns:

Păi n-am cum să am o părere dacă nu este inclusă în biblie...nu știu despre ce e vorba.
Cred că e tot o tâmpenie

| Cezar a răspuns:

Păi ai pus azi dimineaţă această întrebare, dacă nu ţi-a răspuns nimeni înseamnă că nu ştie nimeni aceast răspuns la întrebarea dv.
Numai bine!

| adri16 a răspuns:

Vazusem mai demult un documentar la tv pe care l-am gasit aici http://www.220.ro/......SUWJVLn71/ sper ca te va lamuri

| XDoctor a răspuns:

Este o prostie!
Este o contradictie cu restul evangheliilor!
Nu este inclusa in biblie pentru ca ( ai raspunsul in a II-a afirmatie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Biblie, in Noul Testament exista o Epistola soborniceasca a lui Iuda. Daca te referi la scrierile apocrife, ma gandesc doar la o ipoteza. Nu sunt certe si contin multe speculatii. Biblia e prea exacta sa mearga pe "scrieri nesigure". E doar o parere personala.

| InocentAngelGirl a răspuns:

Evanghelia dupa Iuda n-a fost inclusa in biblie deoarece aceasta aintra in contradictoriu cu invataturile crestine.