| Antisistem11 a întrebat:

Ce părere aveți de religia budistă?

5 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Ceva mai ok decat cea crestina, dar tot religie e pana la urma, deci nope.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niște idei mult mai realiste, de fapt multe dintre ele au fost culese de mari oameni de știință (ex. Einstein de la Spinoza)

| rapandula a răspuns:

O religie ca oricare alta.
Trebuie sa fi nebun sa spui ca religia aia este falsa iar a noastra cea adevarata. Exista mii de religii si toate se jura ca sunt adevarate. De ce noi care suntem in acelasi scenariu suntem mai cu mot? Religiosii duc cele mai mari si lungi razboaie ideologice si sociale pe lumea asta desii religia le impune sa se accepte toti intre ei si sa intoarca obrazul. Niste nesimtiti toti. Practica o religie pe care n-o inteleg deloc. Altul judeca celelalte religii, altul judeca ateii, altul stiinta desii n-o intelege, altul pacatuieste si dupa se spovedeste, altul face altceva si tot asa...

| alidenbealidenbi a răspuns:

E gresita.

| LastBlackNight a răspuns:

O prostie