| MeisterSchnitzel a întrebat:

Ce părere aveți de universalism?
Este o poziție soteriologică acceptabilă?

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu, e erezie, nu toti oamenii au acelasi detin etern indiferent cum au trait.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeul nostru este tată fiu si duh sfânt Dumnezeu nostru nu este o tomoară care ne apasă pe suflet este sufletul nostru.-_-.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://youtu.be/5C688vaV2z8?feature=shared eu trăiesc în cuvintele acelui om prin carne sânge piele și viața fiecarea cuvânt de al lui pentru mine-_-.

| Lupică27 a răspuns:

Depinde despre ce vorbim cand te referi la universalism, nu se aplica in toate cazurile, da exemple.

| MeisterSchnitzel explică (pentru Lupică27):

Mă refer la universalismul promovat de David Bentley Hart, de exemplu.

| EestiSodalane a răspuns:

Nu deloc