| Triana a întrebat:

Ce parere aveti depre razboiul nescris intre crestini si atei? (strict aici pe site)

Răspuns Câştigător
| DrunkenRat a răspuns:

Este ridicol.

21 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu cred ca fiecare este convins ca are dreptate.Atat timp cat nu ataci persoana care are alte opinii diferite de ale tale, ci doar ideea sau convingerea, este OK!

| FucktheSystem a răspuns:

Pentru mine nu e război, doar divertisment.

| Esperança a răspuns:

N-ai vazut ce se lupta Raymusic sa il aduca pe Richard Dawkins in Romania. Acum o sa ne convinga pe toti ca Dumnezeu nu exista rolling on the floor

| MMihai a răspuns:

Nu este nici un război, ci fiecare este foarte bine intenționat și vrea să îi aducă pe ceilalți „ pe calea cea dreaptă".

Răspuns utilizator avertizat
| Wehrmacht a răspuns:

FuckTheSystem are dreptate.Si pe mine ma amuza, mai ales cand vad perle date de crestini cum ca e o minune ca respiram.

| Rapplex a răspuns:

Nu e razboi, ci doar exprimarea unei opinii(din partea ateilor logica, iar din partea crestinilor fantasmagorica).La un numitor comun nu se va ajunge niciodata, pentru ca ceva foarte important face diferenta.Ateii au citit Biblia si au cercetat si varianta religioasa si varianta stiintifica, dar crestinii ignora stiinta si privesc doar din punct de vedere religios, ceea ce le ofera un minus de informatii(majoritatea nici de varianta religioasa nu au habar, si se poate observa foarte usor cum de multe ori un ateu stie mult mai multe despre religie decat un crestin).

| DorelSudoru a răspuns:

Cand o sa va zbor creieri cu ak, atunci sa folosesti termenul "razboi'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e razboi sunt doar pareri cele crestine versete din biblie lipsite de istorie, ratiune,dovezi cele atee dovezi, ratiune, stinta dar daca gandesti logic tu crezi ca pamantul s-a creat in 6 zile? sau ca pamantul are 5000 de ani? sau ca un nene a bagat intr-o corabie toate animalele sa fim seriosi, religia este sa crezi nu sa cercetezi, daca crecetezi devi ateu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care razboi? heiii ateilor? ce faceti? v-ati trezit? a-ti primit colindatori? atunci va invitez la niste carnati fripti si o friptura de godac stropiti cu vin da cioata. vreau sa va transmit LA MULTI ANI, si bucuria sa salasluiasca in inimile voastre vesnic.sanatate.crestinilor? stati aproape. dupa sarbatori avem o gramada de treaba.incepe un nou an.periculos,cu apoca-lipsuri si la propriu si la figurat.trebuie sa luptam ca pacea sa fie peste tot.khardimon? despre ce razboi vorbesti? unde? cand?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca FucktheSystem are dreptate, pacat ca nu aparem la tv am fi vedete

| Triana explică (pentru anonim_4396):

Tu ai fi un fel de gica-contra...

| conu a răspuns:

Nu e niciun conflict,e dar în mintea ta,poate intre fanatici creștini și atei, dar este neimportant, și de când este strict pe site.