| sappy a întrebat:

Ce parere aveti despre acest "înfocat" preot!

http://www.ziare.com/......te-1321073

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cat de pe bune e dar...

"ni s-a spus ca o parte din umbrele ar reprezenta steagul unor minoritati"... asa si?

"si, pentru a fi toata lumea fericita, am demarat schimbarea acestor umbrele"... WTF. Presupunand ca acele umbrele au fost puse asa pentru a reprezenta acel steag, daca sunt minoritati, avem voie sa le incalcam drepturile ca deh, sunt minoritati?

Si cum a zis unul intr-un comentariu, ce face exagerat de fericitul cand vede un curcubeu pe cer? Ii cere lu' ze big dog sa schimbe ordinea culorilor? Pana acum nu am vazut curcubeu care sa detina o alta ordine in culori. Sa inteleg ca minoritatea e mai puternica decat ze big dog?

Se pare ca "libertatea" nu e tocmai "libertate". E mai mult "noi suntem liberi sa facem ce vrem, voi sunteti liberi sa faceti ce vrem". Cam ca in "Murica". Si la ei libertatea e o gluma. Noi avem Rromania / Romales.

"curcubeul e insemnul legaturii intre om si Dumnezeu dupa potop"... da, conform crestinismul, curcubeul e modul acelui zeu de a zice "bai, incepand de azi promit ca nu o sa mai fac genocid. O sa va ucid din cand in cand (ca deh, sunt dependent de crime, trebuie sa ucid ceva ca sa fiu impacat), dar promit ca nu o sa mai fie genocid".

Sa inteleg ca steagul gay e mai insultator decat "promisiunea" ca ze big dog nu o sa mai faca genocid? Interesanta mentalitate.

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ce stupiditate...
Politicienii cretini se lasă conduşi de capii bisericoşi, plini de idei cretine (ce surpriză!).
Se pare că trăim într-un stat teo(/idio)cratic.

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Apropo de politica, biserica si idioti, stimabilul Poanta, "tata la idioti", a zis ca daca o sa iasa presedinte o sa sustina religia, nu doar BOR, dar a dat 6 milioane de lei "lui" BOR si s-a legat de faptul ca Iohannis nu e ortodox, adica nu se inchina sfintelor icoane si bla bla, deci e condus de dracu, ortodocsii nu voteaza satanisti. laughing Uandărful! Poanta presedinte! Poanta presedinte! Oooooleeeee ~^o^~

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

Dap, şi, ca de obicei, nu avem pe cine vota. Unul mai idiot ca altul...

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Mădă0611):

Eu stiu ca Ponta nu e deloc un geniu dar nu ai gasit cel mai bun exemplu pentru a-i pune in vedere adevaratele calitati mentale. Oricine in locu lui ar fi facut la fel pentru a strange voturi. In tara noastra, tocmai persoanele limitate sunt cele care merg sa aleaga, ele sunt publicul tinta. Daca oamenii astia credeau in scufita rosie atunci Ponta ''investea'' 6 milioane in padurea fermecata.

| Mădă0611 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

E exemplul perfect de lingau, asa se numesc aia prosti care doar cu linsul fundurilor rezolva ceva, nu?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Mădă0611):

Sa nu faci greseala sa confunzi caracteru unui om cu inteligenta sa.

| Mădă0611 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Cine creaza caracterul daca nu inteligenta, sau lipsa ei?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Mădă0611):

Firea omului da nastere caracterului. Poti fi un om cu o inteligenta remarcabila si totodata sa fii o jigodie profitoare si perfida.

| Mădă0611 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

In cazul asta acea inteligenta remarcabila nu e prea "inteligenta".

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Mădă0611):

Si pe TPU avem niste persoane inteligente dar care au un caracter josnic. Si aveam mai multe dar au mai plecat intre timp.

| Mădă0611 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Poate erau destepte, inteligenta e altceva. Ai zice ca cineva inteligent poate sa fraiereasca lumea pentru a se imbogati, ca ziceai de persoane "profitoare si perfide", dar daca ar fi inteligent, nu si-ar irosi viata pentru a strange cat nu poate cheltui in cateva vieti, de exemplu.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Mădă0611):

Inteligenta tine doar de IQ. Desteptaciunea e strans legata de mai multi factori. Desi in DEX sunt sinonime in popor le atribuim sensuri diferite.

| Alcyon a răspuns:

Sunt fel si fel de oameni happy Vina e a primariei, ca a luat aceasta cerere in serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil, preotul, avand gusturi muzicale diversificate, fan Placebo, si-a adus aminte: "Every time u see a rainbow God is having gay sex."

| Delmoniko a răspuns:

Traim doar intr-un stat idiot. Si astia sunt reprezentantii lui. 99% crestini ortodocsi. Poftim cultura!

| CommonSense a răspuns:

O sa ajungem sa devenim un stat Teocrat. Se pare ca am descoperit masina timpului perfecta, numai ca aceasta merge doar in trecut.