| Anndddra a întrebat:

Ce parere aveti despre atei?

14 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

O parere rea.

| Diabolique a răspuns:

Sunt periculoși, doar gândesc...

| Mann02 a răspuns:

Oameni cu gandire simplista, live, work, die =) done happy

| CristiB93 a răspuns:

Sunt oameni care se cred mrea destepti, mai destepti decat sunt in realitate si nu le place sa se supuna unor legi cum ar fi sa traiasca o viata dupa poruncile lui Dumnezeu si astfel i neaga existenta si orice argument dovada a existentei lui Dumnezeu ai aduce ei gasesc ceva care sa o conteste asa ca iti pierzi vremea incercand sa i faci sa creada crying

| BlackVeil a răspuns (pentru CristiB93):

Nu inteleg, de ce vrei sa-i faci pe altii sa creada in ceva anume? Cu ce te ajuta pe tine?
Stiu ca este mai usor sa crezi pur si simplu, fara sa-ti bati prea mult capusorul, dar totusi...

| Coconutz a răspuns:

Inteleptii oricarui grup.Ei au toate raspunsurile.Sau ma rog un singur raspuns.STIINTA! Pacat ca multi dintre ei nau studiat-o.Mie putin rusine sa zic ca sunt ateu ca de multe ori sunt asemanat cu ei.

| Prunela a răspuns:

Cretine raspunsuri.
Fiind agnostica le iau partea ateilor
Nu ii luati pe toti intr'un borcan.
Si noi putem rade de voi ca sunteti ingusti la minte, rasisti, misogini etc.

Consideri ateii cu mult peste crestini.Au curajul sa'si exprime parerile, nu sa continue cu religia in care au fost crescuti(sunt si exceptii bineinteles)
De exemplu : Daca parintii tai is satanisti este o sansa de 68% ca tu sa consideri ca religia lor este cea dreapta deoarece esti crescut in asa fel

| OOOLEOOO a răspuns:

Un stil de viata si ciudat si fascinant in acelasi timp, care sta cumpana intre semnu intrebari si afirmatie! Dar si buni cu restul lumii si cu lumea! mereu cu tendinta de a afla adevarul!

Superbi parerea mea de crestin happy

Sarbaotri fericite =D

| costis a răspuns:

Si ei pe-aicea... Din pacate cei mai multi se tavalesc in cuvantul murdar. Retardati, idiopati, crestinopati, BORatura sunt doar cateva, foarte des folosite la adresa unor semeni cu alte opinii.

| Danielcristian a răspuns:

Parere buna, cauta adevarul, altfel nu sar contrazice cu crestini, sustin ceea ce au invatat nu ceea ce simt, ignoranti la fel ca si majoritatea crestinilor, urasc religia precum crestinul ateismul, si pe cind sa tragem concluzia crestinul = ateu.

Crestinul crede, nu toti respecta dar sustin ca cred in biblie, 90% din crestini nu respecta ziu lasata de Dumnezeu ci respecta ziua soarelui ( duminica).
Alti beau, fumeaza, maninca necurat, preacurvesc, se bat, injura si poarta dusmanie, dar esi sustin ca se numesc crestini.

Deci daca cuu adevarat credeti ca crestini sunt mai presus ca ateii cu siguranta nu respectati Biblia.

Daca cu adevarat sunteti crestini, daca cu adevarat vreti ca ateii sa creada, sa inteleaga ca exista Dumnezeu, rugati-va pentru ei, nu-i nesocotiti, nu-i uriti, rugati-va pentru ei ca Dumnezeu sa le descopere printr-un anumit mod ca chia exista.

http://www.youtube.com/watch?v=UDoBs4SjPHc

| Andrei7520152 a răspuns:

Nu's destui troli inutili pe net si simteai nevoia sa contribui si tu. bravo, aplauze laughing)

| LineGuide a răspuns:

Chiar vrei sa stii?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ar trebui arsi pe rug, satanisti pagani.

| Rapplex a răspuns:

Exista crestini care sustin doar teoretic invatatura Domnului, iar 90% nu au citit nici un capitol din Biblie, asa ca nu stiu cum pot fi numiti crestini.Am fost si eu crestin pana la o anumita varsta, dar apoi am considerat ca invataturile biblice nu sunt deloc reale si am trecut de partea ateilor.Asta nu mi-a afectat luciditatea gandirii, deoarece nu consider ca e normal sa crezi ca doar existenta zeilor te face un om sociabil, fiindca e total gresit. Daca cei ce cred asta si-ar da seama ca D-zeu nu exista, atunci nu ar mai avea nicio retinere, si ar deveni simple animale, fara constrangeri etice.Nu mai judeca oamenii dupa cum iti vine, s-ar putea sa te inseli, chiar foarte grav.Pace!