| 1libercugetator1 a întrebat:

Ce parere aveti de atei?

Răspuns Câştigător
| alexandra2859 a răspuns:

Eu sunt ateebig grin
din totdeauna mi sau parut mai "oameni' decat crestinii, deci am cea mai buna parere despre ei.

| 1libercugetator1 explică (pentru alexandra2859):

Ai dreptate alexandra, mie imi plac in special fetele atee

| alexandra2859 a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Mersi mult pentru fundahappy

| 1libercugetator1 explică (pentru alexandra2859):

Baza religiei e fantezia alexandra ce vrei de la ei

| Kaleo a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Uite, nu vreau sa te supar, dar nu ma pot abtine a nu intervin cand un agramat spune asta...

48 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sunt si printre ei oameni morali, cu principii care nu fac compromisuri. Ma rog pentru ca intr-o zi din viata lor sa aiba o intalnire reala cu Mantuitorul asa cum a avut si Pavel pe drumul Damascului.

| 4b a răspuns:

Ca nu s-au nascut degeaba.

| 1libercugetator1 explică (pentru 4b):

Daca raspundeai inaintea lui ale isi dateam funda, ai spus un adevar mare

| ania a răspuns:

Eu mă rog pentru cei despre care știu, să le deschidă Dumnezeu mintea să se vindece de orbirea asta.Pentru cei de pe TPU mă rog folosind pseudonimele literare sub care se prezintă aici, oricum Dumnezeu ne cunoaște pe fiecare pe nume.

| Duucu a răspuns:

Esti tu patetic.Ateii sunt cei care gandesc rational, crestinii sunt persoane spirituale.Baietelule,abia ai iesit in lume, inca putin si vei afla ca O MARTE PARTE DIN POPULATIA LUMII sunt atei.Eu sunt crestin, nu cred ca totul este doar rationament, prefer sa raman o persoana spirituala.

| Mădă0611 a răspuns:

Copilas, daca biblia ti se pare mai usoara decat fizica (chimia, biologia), te inteleg, sincer, si mi-ar fi mila de tine, daca ai merita. Esti exemplul bun de crestin iubitor, iar pleonasm.

Tu afirmi ca exista fara sa te intreb, apoi eu spun ca nu exista, tu trebuie sa dovedesti ca ai dreptate pentru ca tu nu poti sa iti tii gura, intelegi ce zic, sau "ie" prea grele pentru tine?

| Mădă0611 a răspuns:

Nenea minte ne creata, pe care aluneca musca, e a 2-a oara cand te bagi cu astfel de expresii, eu zic ca daca tot ai n ani si de 2 ori mai multe scoli (nu, nu am inteles gresit), sa nu te mai cobori la nivelul astora cu mintea creata... happy

| Kaleo a răspuns (pentru Mădă0611):

Clabuci... Mare om, Twain asta!

| Mădă0611 a răspuns (pentru Kaleo):

Da, mare om a fost si Platon, un nene care a zis ceva despre intelepti si ...hăilalţi care cica vorbesc doar ca sa nu taca. happy

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Sunt creaturile lui Dumnezeu. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt ateu, Insa mie imi plac atee ca sunt oamenii realisti si rationalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ateii sunt si ei oameni cu pareri si principi.Eu una nu imi pot permite sa jignesc un ateu atata timp cat eu nu sunt cine stie ce geniu.

| 1libercugetator1 explică:

Demonstreaza tu ca exista poti?

| alexandra2859 a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Numai gura e de alex.

| alexandra2859 a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Nu ma astept la nimic mai mult de cat la fantezie si prostie de la ei.

| Kaleo a răspuns (pentru alexandra2859):

Hai sa ne lamurim. Probabil ca am varsta de cel putin doua ori cat a ta, iar scoala (fara sa ma laud) de mai multe ori. Nu mai spun de ani de munca si de mucosi pusi la punct. Vorbesti despre mine?

| alexandra2859 a răspuns (pentru Kaleo):

Nu cred ca team pomenit sau jignit.
dar daca ti-am spus ceva urat(tie personal)poti sa imi spui ca sa ne lamurim.

| IoanieCriminalul a răspuns:

Mi se par foarte inteligenti, logici.Un ateu poate trai liber fata de un crestin.

| EmaS a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Un om este rob lucrului de care este robit :alcool, tutun, sex, pornografie.Crestinii sunt liberi!

| alismiley a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Sunt de acord cu tine, chiar ai raspuns cum doream s-o fac eu!

| 1libercugetator1 explică (pentru alismiley):

Pers care nu cred in dumnezeii

| IoanieCriminalul a răspuns (pentru EmaS):

Nu inteleg ce vrei sa spui, dar noi suntem mai liberi decat crezi tu.Eu nu consumn alcool, nici nu fumez dar sex na ca orice om.

| EmaS a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Nu ai voie.

| IoanieCriminalul a răspuns (pentru EmaS):

Cine zice? Crezi ca eu ascut de un zeu?

| EmaS a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

El doreste sa te scuteasca de suferinta.Tu alegi.

| IoanieCriminalul a răspuns (pentru EmaS):

Ce suferinta? Cand fac sex nu sufar ma simt bine

| EmaS a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Stiu, dar sexul in afara casatoriei poate sa aiba unele consecinte neplacute: o sarcina nedorita, o boala cu transmitere sexuala, etc.

| 1libercugetator1 explică (pentru EmaS):

Mai iei omega 3?

| EmaS a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Si eu am luat Omega3!

| 1libercugetator1 explică (pentru EmaS):

De ce nu am voie sa fac sex inainte sa fiu insurat?

| EmaS a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Este imoral.

| 1libercugetator1 explică (pentru EmaS):

Dar ca femeia are interes material e moral?

| 1libercugetator1 explică (pentru EmaS):

Isus sa realizat fianciar?

| EmaS a răspuns (pentru 1libercugetator1):

A Lui sunt cerurile si pamantul!

| 1libercugetator1 explică (pentru EmaS):

Nu miai raspuns ema

| 1libercugetator1 explică (pentru EmaS):

Daca doresti isi dau versete, pilde tot ce vrei isi si pot demonstra ca averea isi strica credinta

| Kaleo a răspuns:

Ba, vorbesti dodii!

| uglyCORPSEbride a răspuns:

Si crestinii pot sa demonstreze ca Dumnezeu exista? Nu prea, deci nu ar avea voie sa fie crestini.
Mai bine iei o carte de istorie, sa nu mai aud prostii de genul "nici nu mai stiam ca exista oameni care nu mai cred in Dumnezeu, asta era in Evul Mediu".

| Kaleo a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

"Mai bine iei o carte de istorie" - Hopa! Ce carte de istorie ai citit ultima data, inaltimea ta?

| uglyCORPSEbride a răspuns (pentru Kaleo):

Desteptul asta a zis ca existau atei doar in Evul Mediu. In Evul Mediu crestinismul era raspandit in toata Europa si in acea perioada s-au construit catedralele si s-au inventat icoanele. Concluzie: oamenii din Evul Mediu erau mult mai credinciosi tongue

| Silviumber a răspuns:

Niste critici fitosi si nemultumiti (nu ma intereseaza parerile ateilor despre raspunsul meu)

| vladuts3 a răspuns:

Nu inteleg unde vor sa ajunga cu crestinii.

| Ebixa a răspuns:

Ce sunt aia?winking