| Bogdanpalintineanu a întrebat:

Ce parere aveti despre Delia Matache, e satanista, ocultista sau nici una?

23 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Cine e Delia asta?

| KodrutZ a răspuns (pentru danut):

Gurista care a debutat cu N&D si mai recent are piesa aia cu da mama sunt beata.

| danut a răspuns (pentru KodrutZ):

Oau, nu prea ascult alcoolistele astea dar promit sa-mi fac revizuirea in domeniu. Cum trebuie sa fiu cand ascult asemenea capodopere, ma refer la alcoolemie, sub 1.5 sau peste?

| KodrutZ a răspuns (pentru danut):

Alcoolemie zero. De ce sa iti toci ficatii? Tre' sa fii cu vata in urechi si atita-tot! happy

| danut a răspuns (pentru KodrutZ):

Bine dom-le, vata la greu.

| Mayhem666 a răspuns:

Parerea mea este ca e cantareata laughing

| TrăieşteClipa a răspuns:

Am vazut-o odata la o emisiune cu Cheloo si Bendeac.
Arata destul de bine, are voce si este simpatica.
Melodiile ei nu le ascult, mi se par scrise pentru retardati la fel ca manelele.

| aumih16 a răspuns:

Nu e satanista da nici ocultista doar ca scoate de la un timp melodii prea perverse deocheate fata de alte melodii pe care le-a avut ea la inceputul carierei sale e drept ca si maturizarea e o cauza la ea de numai este cum era candva si a luat si o alta panta cariera ei dupa n&d adica de la mai bine a ajuns la mai rau da nu e vina ei daca asa a considerat ca e mai bine sa renunte ea la melodiile cuminti si sa le accepte pe alea obraznice perverse deocheate numai este un copil totusi e matura poate ca stie mai bine ce vrea sa faca si ce nu dar mare grija totusi sa nu piarda fani sau sa ii fie interzise mai multe melodii din aceasta cauza treaba ei totusi dupa cum am spus zis ce vrea sa faca dar o face pe riscul ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta, cerceteaza si afla singur/a. Fa-ti propria ta parere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adică țingani sunt sataniști sau cum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o tarfa proasta.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu in afara de injurii, altceva nu stii sa spui? De ce spui lucruri de care nu ai habar? Daca eu m-as fi pus sa te injur acum, fara macar sa te cunosc, ti-ar fi convenit? Nu cred. O sa ma opresc aici, pentru ca nu vreau sa ma cobor la nivelul tau de gandire, pentru ca deja m - am injosit peste limita, si mai trebuie sa ma injosesc destul de mult, ca sa ajung la nivelul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde până unde? Eu nu sunt rasist, în fact am dat intrat într-o biserică neo-protestantă acu vreo 2 săptămâni pentru că deh a fost ziua unei cunoștiințe și n-am avut altceva mai bun de făcut, și în respectiva erau o grămadă de țigani d-aia tradițional, cu tot țoale, etc.

| Iunix a răspuns:

E om și e liberă să facă ce vrea ea fără ca tu să ai vreun cuvânt de spus în privința asta. Adică face ce are chef și nu văd de ce te-ar interesa pe tine ce e ea. Nici mie nu mi se pare prea „ normal " cum a apărut în piesa „ 1234 ". Adică credeam că ar avea ceva demnitate, dar e viața ei, e treaba ei, face ce vrea.

| ExprimareLibera a răspuns:

Satanista clar, nu ai văzut ce videoclipuri scoate? E posedata de draci. Scuipă în sân și fă 3 cruci.

| Bogdanpalintineanu explică (pentru ExprimareLibera):

Ma tu vb serios? e satanista in sensul adevarat al cuvântului?

| AroundTheWorld a răspuns (pentru Bogdanpalintineanu):

Ce înțelegi tu prin satanist?

| ExprimareLibera a răspuns (pentru Bogdanpalintineanu):

Da, nu ți-am zis? Lucrează Satan prin ea.

| BrokenAngels a răspuns:

Nu e niciuna din ce spui!

| RazvyCrazV a răspuns:

E doar tiganca

| Coquina11 a răspuns:

E curva satului.

| miaaaaauuu a răspuns:

Eu cred ca tu nu ai habar ce e aia ocultist sau satanist. Si ar trebui sa te documentezi

| Gheorghe_Simona_1991 a răspuns:

Atat timp cât este emoțională nu cred ca e satanista.Mie personal îmi place stilul ei artistic.cu siguranță în familie este foarte apropiata. dacă era cum zici ți probabil nu mai avea o mama atat de apropiata de ea un soț. când face o melodie nu se gândește numai la ea ci și la public.are destul de multa experiență încât știe ce se cauta.