| Tequilaaaaa a întrebat:

Ce parere aveti despre destin? Credeti in acesta?

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu cred ca Dumnezeu ne pune in fata binele si raul.Noi alegem si in functie de alegerile noastre primim beneficiile sau consecintele.Iau azi cerul şi pământul martori împotriva voastră că ţi-am pus înainte viaţa şi moartea, binecuvântarea şi blestemul. Alege viaţa, ca să trăieşti, tu şi sămânţa ta,,

| Esperança a răspuns:

Destinul tău e să învingi,
Când eşti căzut să te ridici.
Destinul tău l-a scris cândva, Isus.
http://www.trilulilu.ro/Shad0u/1463307b26b008

| MMihai a răspuns:

Există și predestinare.
Predestinarea este una, ce se întâmplă, în realitate, este alta.

| DrunkenRat a răspuns:

Depinde de ce crezi despre destin. Il faci singur si totusi se schimba zilnic.

| Holocaust a răspuns:

Destinul e scuza cea mai întâlnită, pentru acele momente când lucrurile merg foarte prost. Faza e că nu există destin.Viitorul tău se schimbă pe baza alegerilor făcute.O chestie, fie ea cât de măruntă, provoacă schimbări uriaşe în viaţă...

| negru30 a răspuns:

Ce ti-a fost ursit cand te-ai nascut cu aia ramai - nu poti trece peste drumul ales de Dumnezeu

| Deny1333 a răspuns:

Destinul nu există, e doar turnura pe care o iau lucrurile. Şi nu e scrisă sau decisă de cineva, pur şi simplu lucrurile urmează un curs în urma unor întâmplări. Ţi-a răspuns @Holocaust cam tot ceea ce trebuie.

| Archdaemon a răspuns:

Sunt de acord, destinul ni-l facem noi

| MâţaD a răspuns:

Destinul=suma deciziilor pe care le alegi in viata+putin ajutor din partea lui Dumnezeu

| pcris a răspuns:

Doar daca exista determinism implacabil.

| trafikantu a răspuns:

Destinul, ti`l faci cu mana ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destinul il facem noi cu toti nimic nu-i scris in stele sau alte vrajeli

| suscitaresubjugaintermitent a răspuns:

Categoric.Destinul ti-l creezi tu! Cu manutele tale

| Anciu001 a răspuns:

Tequilaaa crede-ma ca destinul m-a facut sa intalnesc cea mai frumoasa persoana din viata mea. Chiar daca, cu cateva luni inainte am evitat-o categoric. Am ajuns sa o iubesc enorm. Deci DA destin