| JustOneDay a întrebat:

Voi credeți în destin? Ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| User9006 a răspuns:

Eu cred in extraterestii, poate ca Dumnezeu este un extraterestru sef care-i comanda pe ceilalti sa vina sa creeze omul si sa vegheze pamantul de rele, din pacat nu cred in acest destin precum babele cu arsenie boca al lor happy, singurul lucru pe care trebuie sa-l faca un om este sa priveasca tot inainte, sa se dezvolte treptat, sa invete din greseli, sa cunoasca tot mai mult.Nici sa nu te mai gandesti la destin, fiecare om trebuie sa lupte pentru supravietuire, multi refuza acest lucru, cedeaza psihic de nebuni ce sunt si se spanzura! La noi in Romania se investeste in biserici nu in spitale, de aia pleaca doctori peste hotare, de aia multe tari pluseaza spre tehnologie spre viitor de aia sunt mai dezvoltate tarile, noi romani stam si ne gandim "ba cat oi mai avea de trait, cand o sa-mi vina ceasul" la biserici acceptam sa dam bani sa se plimbe popi cu mercedes, acceptam sa ne minta guvernu si tot pe destin o tinem :laughing)

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca prin mosternirea genetica poti fi predispus la ceva anume,de exemplu gena x care se ocupa de darul de a avea voce poate sa fie o predestinare a acelui copil de a deveni cantaret, alcoolic, fumator etc se cunoaste faptul ca depresia se cam transmite genetic si unele obiecuri alimentare proaste, personal cred ca nu exista viitor doar prezent atat, noi cream viitorul

| OnuOnulică a răspuns:

Nu. nu cred. Cred doar în pură coincidență și că destinul e cum ți-l faci tu dacă muncești și ai multă ambiție, dar aici intervine și ghinionul să nu iasă lucrurile așa cum vrem noi.

| Doub a răspuns:

Cred într-o combinaţie armonioasă de destin, şah, decizii proprii şi alte chestii.

| Idkidk a răspuns:

Eu oarecum cred, dar nu prea mult. Poate fi şi o simplă coincidenţă, nu?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca esti clasa a 4-a crezi ca in destinul tau va urma a 5-a sau este o pura coincidenta?
Coincidentele nu exista.
Doar prostii le numesc coincidente.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Cred in destin.

| User9006 a răspuns:

De ce te duci la popa sa te spovedesti ca te aude dumnezeu, mai degrapa popa nu el, dar romanu nu poate sa se duca la un caine sa-i spuna greselile lui, si apoi sa se duca linistit acasa cu constiinta curata ca" uite ba o marturisii si gata ma scapai de ea"Eu am numai noroc:arat bine, invat bine, sunt vazut bine, nu cred in destine sau din astea singura data cand trec pe la biserica este pastele ca vor ai mei :laughing

| SweetOppa a răspuns:

Eu cred, adica orice se intampla cu un motiv, asta e destinul tau, tu ti-l creezi dupa cum esti, dupa ce vrei sa realizezi, iar daca ai incrdere in tine si stii ceea ce vrei sa faci asa zisul ''destin'' va fi bun cu tinewinking

| Queeny25 a răspuns:

Daca ceva este menit sa fie va fi!

| Expressions a răspuns (pentru Queeny25):

N-are logica ce zici tu.