| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre Iisus si viata Lui?

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ar fi multe de scris despre el, per total a fost un geniu care a stiut sa se impuna mereu cu argumente bune si sa ofere sperante celor saraci, ca gandire a fost un comunist care era pro egalitate

| SilentRain a răspuns:

E foarte cool tongue

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 30 de ani omu umbla teleleu prin desert cu 12 handralai dupa el si un catar, transformand apa in vin si sculand mortii din somn. Nu cred ca e un exemplu de urmat.

Răspuns utilizator avertizat
| Teffan a răspuns:

O mizerie subumana care a dorit sa ne parasim familiile pentru a-l urma pe el.
Care "a adus sabia"(dupa citate),si nu pacea.
Care a invrajbit oamenii sa se revolte impotriva parintilor lor, sa ii urasca, sa urasca tot ce inseamna viata, si sa il urmeze intr-un cult evreiesc al mortii.
Un bastard care promova virginitatea permanenta si un evreu care nu are legatura cu noi toti ceilalti.

Asta este Isus-ul tau, ca vad ca scrii "Lui".

Si cel mai important:
Nici macar nu a existat.
Este de basm.

| Aslam a răspuns:

Jizas ii baiat de cartier.

| Bitzer a răspuns:

Viata simpla si invataturi de urmat. Restul reprezinta basme.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru Bitzer):

Pentru tine sunt basmewinking
Dumnezeu nu crede in atei.
1. Nebunul zice în inima lui: „Nu este Dumnezeu!"

S-au stricat oamenii, fac fapte urâte; nu este nici unul care să facă binele.

2. Domnul Se uită de la înălţimea cerurilor peste fiii oamenilor, să vadă de este vreunul care să aibă pricepere, şi care să caute pe Dumnezeu.

3. Dar toţi s-au rătăcit, toţi s-au dovedit nişte netrebnici; nu este nici unul care să facă binele, nici unul măcar.

4. Şi‑au pierdut mintea toţi cei ce săvârşesc fărădelegea, de mănâncă pe poporul Meu, cum mănâncă pâinea, şi nu cheamă pe Domnul?

5. Ei vor tremura de spaimă, când Se va arăta Dumnezeu în mijlocul neamului neprihănit.

6. Râdeţi voi de nădejdea celui nenorocit…dar scăparea lui este Domnul.

| Bitzer a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Mi-am pierdut uitarea, dar tu gaseste-o si te vei izbavi, nu vei mai fi prost.
Bre, ai cam multe ganduri iar asta te consuma. De ce te agiti atat? Nu stii ca toate-s cu un scop date? Postezi citate din Biblie de parca tu ai facut Cartea Cartilor. Fatarnicule!

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru Bitzer):

Nu ma agit, vreau doar sa te luminezwinking
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri."
Sa ai pace si iubire in sufletul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru Ionut1492):

Daunatoare la ce? laughing

Răspuns utilizator avertizat