| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Islam? Adica voi cum i-ati judeca pe acei oameni? De exemplu daca o femeie nu e acoperita pe fata e condamnata la moarte.
Daca o femeie e violata e condamnata la moarte.
Daca spui ceva rau de Mohamed esti condamnat la moarte.
Parerea mea e ca acei oameni traiesc ca si acum 1500 de ani si sunt bolnavi. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| BlackOath a răspuns:

Islamul in general este plin de fanatici misogini, care inca au impresia ca femeile sunt obiecte sexuale, menajere si purtatoare de prunci. La ei nu este la moda sa fii tolerant, sa fii cat de cat deschis la minte incat sa accepti ca exista si alte religii pe langa a ta. Cam asta e realitatea lor... ori cu forta, ori capul jos. Fara alte negocieri. Sunt total instrainati de orice fel de etica de baza, adica oricat de ateu ai fi, macar bunul simt, educatia, rationalitatea, normalitatea (ceva!) tot iti spun ca nu e bine sa ucizi, sa violezi, sa terorizezi s.a.m.d.

9 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Atata timp cat nu le vede nimeni au dreptu sa nu poarte chestia aia, oricum femeile ar trebui sa stea la cratita in bucatarie, nu sa umble brambura pe strazi, nu?

| Inferno a răspuns (pentru RockNbeer):

Asa e. Ai punctat bine. Bravo.

| RockNbeer a răspuns (pentru Inferno):

Pai nu i asa boss?
Si asa se plang ca n au ce manca la ei in tara, pai logic, daca nimeni nu gateste acolo, mai putine comentarii cu privire la drepturi, mai multe baclavale

| J0B0MAT a răspuns:

Pentru asemenea specimene moartea ar fi cel mai frumos lucru pe care l-ar merita.

| AliGab a răspuns:

Am vazut si islamici buni la suflet si saritori care nu trateaza femeia ca pe o carpa, ci din contra. Ideea este ca, din pacate, in islamism li se impun de mici anumite chestii, de ex. un copil invata din gradinita sa tina arma in mana etc. Putini sunt aceeia care ies la lumina civilizatiei si vad lucrurile mai larg si invata sa fie oameni frumosi, totusi exista si acesti oameni. Personal, prin meseria pe care o am, am vazut destui asemenea oameni, desi au la baza invatatura islamica.

| Idris a răspuns:

Eu nu inteleg foarte multe chestii pe care voi le asociati Islamului fara nici o dovada. Nu poti asocia unei religii faptele unei singure persoane. Inainte de a trege concluzii de la stiri, din youtube si de pe alte forumuri va recomand sa cititi,, cartea,, iar daca vedeti undeva ca se recomanda sau se obliga aceste lucruri va rog sa scrieti aici. Nu va mai lasati manipulati, ganditi singuri.

| Idris a răspuns:

Inca ceva. Foarte multe chestii arata pe le tv la stiri, crime, violuri etc, facute de crestini, inseamna ca religia te invata sa o faci? Sau pe aceia care sustin ca li s-a aratat D-zeu si le-a zis sa il ucida pe X-Y, inseamna ca religia invata asa? Hai sa nu fim impocriti. Fiecare padure are uscaturile ei, dar nu confundati si nu amestecati lucrurile.

| TicTac47 a răspuns:

Nu prea e bine sa ii judecam. Fie care tara cu regulile lor. Ei cu regulile lor nu au pace toata viata, si au un razboi continu. E dezastru la ei in tara.