| GheorgheDumitru a întrebat:

Ce parere aveti despre Islam?
multi asocieaza islamul cu terorismul
Prifetul mohamed este ultimul profet
islamul inseamna supunere fata de allah

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Baliverne ca si celelalte religii.Nu exista divinitati, profeti, zei sau dumnezei.

| Dorugar a răspuns:

Gresit! Nu religia islamica este asociata cu terorismul, ci islamismul, si asta pentru ca islamismul este mai mult decat o religie, si anume este o religie amestecata cu politica fascista si cu legi sociale, si asta nu se mai cheama religie ci o amestecatura periculoasa de fascism cu o fata religioasa!
Iar terorismul este exact fata fascista a islamismului care este bazat pe Coranul in care sunt pexact 206 pasaje care slavesc razboiul si exista in Coran 25 de comenzi care ordona uciderea necredinciosilor, si exact executarea acestor acte criminale este "supunerea fata de Allah" pentru ca acesta a dat acele comenzi criminale. Asa ca o concluzie Islamul este mai mult decat o religie si tot el contine samanta terorismului.
2 Mahomed nu a fost ultimul profet ci doar unul dintre profeti, dupa Mahomed a urmat Nostradamus, si multi altii ca de ex. Helen G. White sau Sandor La Vey cel care a intemeiat religia asa zis satanista, dar care este muuuuuult mai putin diabolica decat islamismul sau crestinismul

| Voidwithin a răspuns:

Pai recunosc si eu era sa fac greseala asta, presupun ca de vina e mass-media si analfabetismul nostru in legatura cu religia musulmana.