| AvalohAlyn a întrebat:

Va place literatura duhovniceasca? Cititi carti duhovnicesti?

Răspuns Câştigător
| Iliotropion a răspuns:

Literatura duhovniceasca e cel mai mare castig in campul misionar postdecembrist.
Nu cred ca omul contemporan se va putea disculpa pe motiv ca n-a avut de unde sti, cum era pe vremea comunistilor cand cartile erau interzise.
Nu mai tine indignarea ca de ce biserica nu face cateheza atat timp cat exista carti pe diverse teme.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mda, imi place. Dar nu am prea citit din acest domeniu. Mai mult imi place sa mi se spuna.

| TTFD a răspuns:

Salut, e foarte bine sa stai in partasia duhovniceasca si sa citesti astfel de literatura, iti recomand cartile Preotului Iosif Trifa, Vladimir Pustan, cartile marelui apologet Ravi Zacharias, C.S Lewis, A.W. Tozer si totodata poti asculta cuvantarile acestora online. O zi faina!