| Kingbach a întrebat:

Ce parere aveti despre Martorii lui Iehova, ca oameni, si ca religie.

5 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

Naivi, in general needucati, dar foarte ambitiosi cand vine vorba sa faca prozelitism.

| milan9 a răspuns:

Una din cele mai mari probleme ale "martorilor" e aceea ca nu respecta Biblia, ci incearca permanent sa adapteze Scriptura dupa doctrinele stranii ale sectei si interesele acesteia...
Acest lucru i-a determinat pe lideri prin anii 1950, sa recurga la modificarea a sute de versete din Biblie. Asa a aparut,, Noua Traducere Mondială a Sfintelor Scripturi’ (New World Translation - NWT), versiune modificată periodic pentru a face faţă noilor teorii ale organizaţiei...

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ca oameni sunt ok.
Ca religie s-au pacalit rau de tot.

| IvanMihai a răspuns:

Despre martorii lui Iehova ca oameni nu se poate spune nimic doar dupa religie.
Despre doctrina: ei neaga existenta sufletului. Singurul lucru de care sunt sigur este ca avem suflet. Evident consider doctrina Martorii lui Iehova falsa!

| noone33 a răspuns:

Uni fumeaza beau si se drogheaza.iar alti sunt normali.