| MIDnightMoon a întrebat:

Ce părere aveţi despre păgânism, occultism şi Wicca? Credeţi că satanismul are legătură cu religia wiccană?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ce părere aveţi despre păgânism, occultism şi Wicca?

ca sunt pers care cred in alte fantezi umane ca exemplu
satanisti cred in satana
wiccani cred in puterea naturi, fac ritualuri etc
toate religiile, toate fantezile, tot ce a creat omul vreodata este produsul subconstientului omului si totul se explica prin pshiologie, isi recomand sa citesti pshiologie

5 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nu poate avea legatura cu satanismul, wicca e o religie.

| dragos9234 a răspuns:

O parere extraordinara.
NU
!

| LegionarulRoman a răspuns:

O parare foarte proasta.Se inchina diavolului.

| Hope77 a răspuns:

Satanismul are legatura cu orice practica ce contravine scripturii, inclusiv cu practici asa zis crestine care de fapt isi au originea in paganism si nu au nici un suport biblic.
Cele pe care le mentionezi sunt categoric "specialitati" pentru cei care vor ceva mai "high level" in experimentarea satanismului.