| ciprianjurje a întrebat:

Ce parere aveti despre Slender Man? Adica eu eram sceptic in privinta lui la inceput, dar incetul cu incetul toata clasa vorbea despre el. Am inceput sa ma intresez si eu despre Slender Man si am aflat ca apare de cele mai multe ori in paduri, rapeste copii, are 6 brate, nu are fata, e foarte inalt si ca toti oameni care l-ar fi vazut au innebunit. Eu am o pasiune pentru religie deci dupa ce am auzit despre Slender Man ca apare numai in padure mi-am amintit si ca asa i-a poruncit IIsus diavolului sa fuga in pustiu si m-am gandit la posibilitatea ca Slender Man este o intruchipare a diavolului dar mi-am zis ca e o coincidenta. Acum cateva zile pe 1 ianuarie, de Sfantul Vasile cel Mare am fost la biserica. Ca in fiecare an s-au citit moliftele Sfantului Vasile cel Mare. L-a un moment dat in timp ce preotul citea moliftele un fragment mi-a atras atentia, si anume: "Teme-te, fugi, pleaca, departeaza-te, diavole necurate si spurcate, cel de sub pamant, din adanc, inselatorule, cel fara de chip". Dupa ce am auziti acest fragment mi-am amintit si ca Slender Man nu are fata si de atunti pentru mine Slender este real si ca este intruchiparea satanei.

31 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

Slender Man e manelar, mie imi place Fatboy Slim.

| Thunderstruck a răspuns:

Hai ca esti troll, lasa-ne.

| Duucu a răspuns:

Prostii.Diavolul nu are chip, este zis metaforic.Aici vrea sa zica ca niciodata nu vei stii in ce se afla diavolul.(actiuni, obiecte, etc)

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Se vede ca daca te duci doar odata pe an la biserica o iei razna si nici nu esti atent la slujba

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Slender Man exista! Si sa nu te indoiesti niciodata de inexistenta lui.L-am vazut si eu, viola o capra-n deal.Si-am fugit, de-am rupt pamantul, lasand doar praful in urma.Am incercat sa plec din satul acela,m-am mutat intr-un orasel,langa o casa bantuita, iar apoi l-am vazut:era locuitorul acelei case! Acum, spune si tu, cum sa mai pot dormi eu, daca gandul mi-e la Slender Man?

| TheSlenderMan a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Deci ne intalnim din nou.
P.S. Sunt in spatele tau.

| Inferno a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Ala cu caprele e Chupacabra.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru Inferno):

My bad... laughing

| ReadMe a răspuns (pentru TheSlenderMan):

Ma frumosule sa nu lesini pana acum pana acum 3-4 lui nici nu stiai ca exista acest personaj acum multa lume "imprumuta" de la Satana oh go on. P.S. Nu te mai da cine nu esti oh go on [esti patetic]

| TheSlenderMan a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Site-ul acela minte. Eu nu am aparut datorita unui forum. Nici macar nu stiu cum am aparut. Nu am ochi, deci cum sa-mi fi vazut nasterea?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru TheSlenderMan):

Da' cum scrii pe site? Ii tii cuiva pistolul la tampla?

| TheSlenderMan a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Nici asta nu stiu. N-am nici o idee ce fac.

| Nallen a răspuns (pentru TheSlenderMan):

O sa ne mananci? laughing))

| WR104 a răspuns:

Stai linistit, la modul in care se defriseaza padurile in ziua de azi cu greu o sa-si mai gaseasca o locuinta.

| CryChristiAN a răspuns:

Nu am auzit de el, spre nestiinta mea. Cine e?big grin

| TheSlenderMan a răspuns (pentru CryChristiAN):

Eu sunt eu.

| CryChristiAN a răspuns (pentru TheSlenderMan):

N-am auzit. SI la ce teatru joci?

| AlexeHellsing a răspuns:

Ioi Doamni! Îi aista de mi-o violat mioarele?

| DarkAngel2014 a răspuns:

Mai The SlenderMan eu sunt o Satan(diavolul)asta inseamna ca noi satanii n-avem chip pentru ca suntem rai, ceva de genu.....Si daca vreti sa stiti SlenderMan cred ca exista.nustiu,asa cred, am vazut documentarul lui pe youtube si apoi am ramas socat cand am auzit totul despre slender.

| TheSlenderMan a răspuns:

Asta-s eu. Nu sunt Diavolul, dar suntem buni prieteni. El m-a trimis sa prind si sa-i aduc cat mai multi copii. Daca mai treci printr-o padure adu-mi o bere, altfel te duc la Satan.
Apropo, am doar 2 brate, restul sunt un fel de tentacule.

| Inferno a răspuns (pentru TheSlenderMan):

Zvonurile spun ca te hranesti cu excremente de vaca, e adevarat?

| TheSlenderMan a răspuns (pentru Inferno):

Nu am gura, cum ai vrea sa mananc? Daca as avea as mai fi asa slim? As arata ca un american dupa 10 ture la McDonald's intr-un costum si cu o punga in cap.

| dracu14 a răspuns (pentru TheSlenderMan):

Aham deci esti amic cu varul meu, cat plateste/copil?

| TheSlenderMan a răspuns (pentru dracu14):

Un sac de mere.

| CrazyOrannge a răspuns (pentru TheSlenderMan):

Esti belea, tipule laughing)!

| EdUaRdEs2002 a răspuns:

Eu cred ca este real dar cel mai mult mi-a atras atentia comentariul tau!

| DorinBufo a răspuns:

Baieti eu acu nu stiu ce sa zic da am vazut multe materiale in care el apare sau facut si poze uitati-va http://www.youtube.com/watch?v=h7lq27lWD5Y https://www.youtube.com/watch?v=ysgQ9spsphk
acu este problema voastra daca credeti sau nu