Răspuns utilizator avertizat
| Paulla a răspuns:

'asemenea postari pot influenta minorii sa-si schimbe orientarea sexuala deoarece scopul Statelor Unite este ca rusii sa nu mai aiba copii.' Îţi baţi joc de mine?straight face
Ăştia-s habotnicii, habotnicii aşa cum găseşti peste tot -din păcate-, încuiaţi şi orbi.
Oricum, Rusia e o ţară prea puternică şi cu o populaţie prea mare ca să aplece urechile la o minoritate cu idei extremiste.

| Hombre a răspuns:

Cel mai tare mi-a placut afirmatia asta; "asemenea postari pot influenta minorii sa-si schimbe orientarea sexuala deoarece scopul Statelor Unite este ca rusii sa nu mai aiba copii" laughing

| Inferno a răspuns:

Daca nu sunt de acord cu propaganda crestina nu sunt nici cu cea homosexuala.

| Polaris a răspuns:

Oamenii e credincioși deci face bine.

| Kosuchin a răspuns:

Ahahahahaaaa... m-a facut sa rad, stirea.
Nu mai poate facebook-ul de niste frustrati din nu stiu-ce-oras rusesc laughing.
Da' ei nu stiu ca unul dintre co-fondatori, Chris Hughes e homosexual?
Sau, si mai bine : Mark Zuckerberg e ateu!
Ma intreb daca or crapa de ciuda cand vor afla ca au folosit ceva creat de un pagan si un sodomit laughing.
LOL, sa nu uitam de Google raised eyebrows si campania lor, "Legalize Love".
Dar stirea bomba pentru frustrati e urmatorea :
Calculatorul e inventia unui homalau laughing).Sa vedem ipocrizia la ea acasa daca ei afla de acest lucru si totusi continua sa-l foloseasca whistling.

Pentru necunoscatori : : Alan Turing.

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Da, si eu sunt impotriva poponarilor, dar nu si a lesbienelor. Sexul intre masculi e murdar si gretos. As fi al 34.001-lea si fara a fi fanatic ortodox.

| Laura a răspuns (pentru 6DuckMeJesus):

N-ai fi mai puțin cretin decât ei.

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru Laura):

Poate, dar tot as duce homosexualii in lagar.

| Paulla a răspuns (pentru 6DuckMeJesus):

Bună idee, hai să gazăm persoanele care nu sunt exact ca noi. Până la urmă, e foarte relevant pentru mine cu cine se culcă X. De fapt, cred că am o idee şi mai bună, hai să lăsăm pe planetă numai persoane brunete cu ochii negrii, că-s mai frumoşi. *sarcasm alert*
În orice caz, persoanele care acceptă lesbienele dar nu şi homosexualii sunt ipocrite. Tu de fapt nu accepţi stilul lor de viaţă, accepţi activitatea sexuală, că-ţi place ţie să te uiţi.

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru Paulla):

Sexul intre poponari e murdar, cum am spus. In privinta lesbienelor e... masturbare. Asta ca sa nu mai zicem de numarul mai mare al femeilor.

Cat despre gazare...as vrea forta necesara pentru a 'gaza' japonezii si pentru a baga intr-un lagar imens(suprafata africii) toti negrii, chinezii, indienii si restul popoarelor nipone.

| Paulla a răspuns (pentru 6DuckMeJesus):

Şi după cum am spus eu, eşti ipocrit.
Eu aş lăsa selecţia naturală să-şi ia cursul, ca-n filmele alea cu cataclisme, unde cel mai puternic trăieşte şi domină iar cei slabi mor. Oare cât aţi mai rămâne?

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru Paulla):

Unele procese trebuie grabite de om...asta daca nu-ti doresti sa locuiesti in pestera.

| Paulla a răspuns (pentru 6DuckMeJesus):

Evoluţia e în firea omului, da. Dar evoluţia nu-i meritul oamenilor obişnuiti.
Oamenii se împart în două categorii, 'ăştia obişnuiţi' şi ăştia 'neobişnuiţi'. Oamenii 'obişnuiţi' au scopul de a perpetua specia şi nu au dreptul să iasă din rândul lor, să se credea Napoleon. Oamenii 'neobişnuiţi' asigură evoluţia şi au dreptul să calce pe cadavre pentru a ajunge unde doresc(cred că filosofia asta am observat-o şi într-o carte de Dostoievski).
Cu cât procentul de oamenii neobişnuiţi e mai mic, cu atât evoluăm mai încet.

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru Paulla):

Dar oamenii tai 'neobisnuiti' ies din randurile celor 'obisnuiti'...cine stie, poate vom prinde ziua cand tu va trebui sa ridici mana frumos la 120 de grade, ca altfel iti primesti darul de la un Luger.

| Paulla a răspuns (pentru 6DuckMeJesus):

Dar oamenii neobişniuţi nici măcar nu-s în rândul celor obişnuiţi, credeam că am fost destul de clară în răspunsul anterior.
Posibilitatea există, probabilitate pe de altă parte... Dar ce legătură are una cu alta, oricum?
LE: Ce ziceam eu în răspunsul anterior, privitor la oamenii 'neobişnuiţi', e o altă formă pentru 'scopul scuză mijloacele'(bun, depinde şi de scop şi de mijloace, dacă omori 10 oameni ca să furi nişte bani nu prea merge).

| Dumnezău a răspuns (pentru Paulla):

Parc-ai fi Raskolnikov,doar ca-n varianta feminina.Un topor,o secure ceva,o pietricica sub care sa ascunzi averea batranei? :))

Oamenii astia neobisnuiti,nu dpdv sexual sau al preferintelor,ci conceptual, in mare parte, sunt ostracizati de societate, impinsi la marginea acesteia, din cauza modului lor de a gandi.Pe deasupra,mai sunt si opriti de curentele sociale. Obsinuinta este de a nu pune intrebari, obisnuinta este de a te alinia, imediat ce suna goarna.Dar, daca o arzi neobisnuit, este foarte posibil sa treci de un anume nivel si sa devii un pericol.

http://www.youtube.com/watch?v=iMUiwTubYu0

| Paulla a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu prea am avut chef să intru pe TPU şi să las nişte postări serioase, da' ceva mai devreme mă certam cu doi pe la Artă şi Cultură(auzi, rock-ul prosteşte lumea iar literatura românească e cea mai bună) iar unul dintre ei a spus ceva de o discuţie serioasă şi m-am gândit să-ţi răspund la postări(asta, aşa, ca o scuză că nu ţi-am răspuns de vreo lună).
Da, mi-a plăcut Raskolnikov ăsta mult ca personaj, iar acum vreo două săptămâni recitsem, aşa, pe sărite, al doilea volum din Crimă şi Pedeapsă, că eram la cineva şi mă plictiseam(mai avea şi Coelho, da' nu-mi place de nici o culoare).
Îmi place mult autorul ăsta, fiindcă prezintă anumite gânduri şi idei care mi-au dat şi mie prin cap(tocmai de asta îl ridic în slăvi pe la Artă şi Cultură). Mi-a mai făcut cineva comparaţia asta o dată, dar nu mai ţin minte pe ce motiv. Îmi place totuşi să cred că m-aş descurca mai bine la jefuitlaughing.
Crezi că eu nu ştiu că-s puşi la colţ? 'Aoleu, ăsta-i nebun, tu auzi ce zice? Cineva să-i pună un glonţ în cap, de dragul respectului pentru viaţă'. Ai definit perfect obişnuinţa, sunt ca soldaţii în armată: execută fără să gândească(diferenţa e că în armată ăsta-i un lucru bun). Tocmai de asta cred că diferenţa dintre obişnuit şi neobişnuit o face puterea de a gândi, de a nu fi o oaie naivă, de a rupe rândul. Bun, acum sunt şi genii ca Napoleon, care creează rânduri, ăştia-s un fel de 'neobişnuiţi' chiar mai dotaţi.
Mulţam de video, dar pe mine personal mă calcă puţin pe nervi ideea asta pro-pace, să luăm banii care-i dăm pe armament şi să-i investim în ajutoare pentru nevoiaşi(o idee genul mi se pare că era prezentată şi într-o melodie de Anti Flag, dacă nu mă înşel; One Trillion Dollars cumva?). E irealizabil, care ţară o să aibă curajul(sau prostia) să zică prima 'Gata bă, eu pun armele jos; nu mai merg la război)? Ştiu că şi tu consideri că omul e violent din natură; motiv pentru care personal nu-mi pot imagina o lume lipsită de violenţă.

| Thunderstruck a răspuns:

Ceea ce nu stiu incultii aia e ca te nasi homosexual, nu devii pe parcursul vietii, asa ca nu are de ce sa-si protejeze copiii.

| Mădă0611 a răspuns:

Nici mie nu imi plac persoanele homosexuale, cred ca e o dereglare pe undeva, din moment ce scopul nostru p'aci este perpetuarea speciei, dar imi vad de treaba. Anyway, activistii religiosi sunt mai scarbosi decat gay-ii, pentru mine, astia sunt mai cu moţ. In loc sa isi duca grija lor, duc grija altora. Get a life, mama iete rolling on the floor

| Wøodenpints a răspuns:

Sper să interzică facebook-ul şi la noi, pentru că nu-mi place mie, şi atât.
A fisîmpotriva unor orietnări sexuale ale altcuiva, care nu te afectează cu nimic şi unde nici măcar nu eşti implicat sau pus să donbezi bani...denotă idioţenie şi poponărie la sensul figurat al cuvântului.