| wdexwjmwd a întrebat:

Ce parere aveti?
http://www.arhiblog.ro/......-ortodoxa/

6 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Eu nu am auzit pe nimeni care sa se planga ca costa mult inmormantarea. 1000 de euro mi se pare foarte mult!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ca mai demult preotii traiau din banii oamenilor care veneau la ei.
Acum se pare ca ii plateste si statul.
Din cate amauzit eu, ei trebuie sa isi cumpere locul in biserica, ceea ce nu-i deloc de mirare. o buna parte din populatie au facut-o sa creada intr-un dumnezeu, asa pot fi condusi mai usor, ca deh. nu prea au creier. S-a zis cu povestile de adormit copii cum ca exista rai si iad. Toti stim ca dumnezeu e doar un nume.

Răspuns utilizator avertizat
| marie225 a răspuns:

Nimic nou sub soare.Ce a fost va mai fi, dar atat timp cat enoriasii inchid ochii si trec cu vederea e ok, preotul poate sa ceara in continuare. Cum zicea una pe youtube -datoria preotului e sa ceara, iar a noastra e sa dam.

Răspuns utilizator avertizat