| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce parere aveti? Se contrazic autorii bibliei?

170 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Pentru handicapatii mintali SIGUR sunt contradictii in Biblie.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Bineinteles ca in cazul unei categorii de oameni si anume a analfabetiilor functionali, cei care vor avea tot timpul de comentat ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

M-am uitat de dragul tau la 10 minute din videoclip, iar apoi nu am mai rezistat. Material facut sa atraga analfabetii functionali la un loc. Citeste TOATA Biblia ca sa iti dai seama ce se intampla cu adevarat. Acea femeie, slujitorul lui Satana, arunca cu vorbe care sunt desprinse dintr-o sursa, nu din mai multe + ca nu are imaginatie nici 1% ca sa formeze adevarata lume a lui Dumnezeu. Eu sunt cel care a aflat adevarul, unul dintre cei care o pot contrazice pe acea satana si atata timp cat eu si cei asemenea mie putem face asta, cuvantul ei este egal cu 0 sau cu 1 pentru pros...

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu il face nimeni pe Dumnezeu, unde scrie asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Algo098 a răspuns:

Aceasta carte cu povesti e scrisa cu o logica stramba. E o fantezie fara sens menita sa induca in eroare pe cei care o citesc si sa le dea impresia ca e reala si corecta. Se dau explicatii fanteziste fara logica si legatura cu realitatea. Se face apel mai mult la emotii decat la ratiune, se fac analogii, generalizari si rationamente false. Sunt alte carti de povesti scrise pentru copii care au o logica mult peste cartea cu povesti scrisa pentru oamenii mari.

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Eu nu jignesc, de aceia tu incerci sa ma corectezi, eu spun doar o realitate.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ceva normal nu ai ca la "suparatii" mintali nu ma uit.

Răspuns utilizator avertizat
| Algo098 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Corect. Unde au avut de unde scrie au aplicat copy - paste, iar unde nu au gasit date au mai adaugat de la ei. Apoi mai sunt si imbunatatirile care se aduc in timp, pentru a avea o fantezie cat mai credibila pentru cei care citesc si care fac cu greutate distinctie intre realitate si fictiune.

| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asa este, cand nu citesti cu atentie, ti se pare contradictie, dar chiar nu este. Citeste si rasciteste pana iti dai seama, nu da copy-paste de pe siteuri de analfabeti functionali, ca nu rezolvi nimic asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Eu zic ceea ce scrie in Biblie.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Numai copil nu sunt eu. Nu verific, ca ma duce capul sa rezolv singur tainele bibliei si la fel ar fi bine sa faci si tu. Daca acolo scria ca 1+1=3, tu credeai asta, nu?