| anonim_4396 a întrebat:

Ce religie/credințe aveți?

12 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Faci vreo statistica pentru vreo anumita "institutie"? Daca urmaresti topicul vezi ca mai toti care scriu pe aici si-au DECLARAT apartenenta religioasa, doar citeste.

| anonim_4396 explică (pentru danut):

Gata domnule, mă apuc de citit

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

In sfarsit cineva care se apuca de citit, bravo.

| RAY a răspuns:

Ateu,Nu știu sigur dacă nu exista, dar cred că Dumnezeu este foarte improbabil și îmi trăiesc viața presupunând că nu este acolo.

| Celcestietot a răspuns:

Sunt de religie crestin ortodox. Oare de ce intrebi?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Curiozitate
Bănuiesc că nu toți sunt creștini, poate sunt și satanisti sau cine știe ce alte minunății de pe lumea asta.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok happy

| Panamax a răspuns:

Nimic nu stârnește mai mult curiozitatea oamenilor decât trebuirile care nu-i privesc. (V. Hugo)

| Octavian199 a răspuns:

Ateu= nu cred in nici un zeu.

| Theo94 a răspuns:

Nereligios.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

De obicei, mulți răspund formal: sunt Creștin. Dar există diferențe mari: cei din România& cei din alte țări; cei practicanți & cei nepracticanți; crestini evanghelici & cei ortodxi,(catolici); cei cu rodele Duhului Sfânt în viața lor & cei care sunt doar membri la biserică sau cult.

| RAY a răspuns (pentru Manciu_Emil_1976):

De obicei, mulți răspund formal: sunt Creștin.

daca asta se promoveaza, asta se promoveaza peste tot, nici o religie, secta nu pune biblia pe primul loc si ideologia, dogma acelei religi, secte