| anonim_4396 a întrebat:

Ce religie se raspandeste cel mai repede in prezent? Vreau sa aduceti si dovezi care sa va sustina raspunsul.

5 răspunsuri:
| martzian a răspuns:

Nu stiu sa iti raspund altceva decat ce am citit pe wikipedia, unde ni se spune ca religia cu cea mai mare crestere anuala - dupa numarul de convertiti - este Islamul (citand Guiness Book).

http://en.wikipedia.org/wiki/Claims_to_be_the_fastest-growing_religion

Pe mine nu m-ar mira, desi nu am certitudinea ca asa este.

"Intrati pe poarta cea stramta. Caci larga este poarta, lata este calea care duce la pierzare, si multi sunt cei ce intra pe ea. Dar stramta este poarta, ingusta este calea care duce la viata, si putini sunt cei ce o afla." (Matei 7:13-14)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca mi si spui cum vei aprecia exactitatea raspunsului, ma voi stradui sa-ti raspund. Daca-mi raspunzi ceva negandit, mai bine taci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Satanismul sub diferite denumiri si forme.bineinteles ascuns dupa intentii marete si libertate nemasurata acuzand pe Dumnezeu, si decalogul, facand loc ingaduintei de sine care stim toti unde duce.

| Norvegianul a răspuns:

Islamul. Vezi incidentele din Franta.

| Tadeus a răspuns:

Cel mai repede se raspandeşte ortodoxia pentru că sunt foarte multi ortodocsi.