| Fdstra a întrebat:

Ce religii sunt care considera ca sambata este ziua a saptea?

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

La crestini sunt: ORODOCSI de Ziua a Saptea, Adventisti de ziua a Saptea, Baptisti de ziua a Saptea, Adventisti Reformati.
Totusi TOTI crestinii stiu ca Ziua a Saptea este Sambata, pentru confirmare vezi Biblia Sinodala (Ortodoxa) sau rapoartele Papale.

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

Aia care nu stiu sa numere bine.

| RAY a răspuns:

Iudaismul,adventisti

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

Plus baptistii de ziua a saptea.

| milan9 a răspuns:

Ziua a saptea este sambata, asta nu e nici o noutate pentru nimeni. Dar doar evreilor li s-a dat (prin testamentul vechi) să respecte în mod special această zi.
Creștinii au cinstit încă de al început ziua Învierii - duminica;

| oprescudorin11 a răspuns:

Aia nu e religie, e secta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevntisti(samabatari sau sambetisti)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum numara englezii zilele saptamanii? De ce? Gaseste raspunsul la aceste intrebari si vei fi lamurita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum numara englezii zilele saptamanii? De ce? Gaseste raspunsul la aceste intrebari si vei fi lamurita.

| Fdstra explică (pentru anonim_4396):

Mersi,raspunsul tau m-a ajutat foarte mult happy

| Dumniezău a răspuns:

Iudaismul..cred.