| Antipaticu a întrebat:

Ce ritualuri sunt considerate satanice de catre pocaiti?

14 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Daca ai baut o gura de bere, gata, nu a intrat alcoolul in tine, ci Satana.

| n0matterman a răspuns:

Ascultatul rock-ului/heavy metal-ului.

| Tania a răspuns:

OOO pai de catre pocaiti multe sunt considerate rele,tindand cont ca ei nu fumeaza,nu beau, se imbraca in fuste care sa acopere genuchii nu injura...
Cred ca pocaitii considera ca traiesc intr-o lume plina de pacat, inconjurati in premanenta de satan de care incearca sa se fereasca...

| alina58 a răspuns (pentru Tania):

Da, asa ar trebuie sa se comporte pocaitii. Dar, la mine in oras sunt cativa pocaiti, care habar nu au pe ce lume traiesc. La biserica sustin ca sunt cei mai crediciosi iar pe strada, fumeaza injura si beau alcool. Sa nu vorbim de faptul ca multe fete pocaite la 15 ani au copil. Nu stiu ce e mai grav sa fi pacatos si sa te consideri sfant, sau doar sa fi pacatos.

| FărăCapsLock a răspuns (pentru Tania):

Ca atunci când te ia cu paranoia de la prafuri și începi să te ferești de iepurași cu colți. rolling on the floor

| NoChanceForUs a răspuns:

Sexul protejat ar fi cap de listă.

| jeffery a răspuns:

Alina58, la faza cu 15 ani cred ca ai confundat pocaitii cu tiganii. Ca asa si Cioaba are nu stiu ce uniune a tiganilor crestini si s-a maritat purandeaua la 12 ani.
Vad ca discutia a inceput sa o ia pe blamare asupra "pocaitilor", deci n-are sens sa raspund din punct de vedere al unuia dintre aceia. Oricum mare raspuns n-ar trebui sa fie, ca toate cultele: ortodox, catolic, penticostal, adventist, baptist, etc. apartin religiei CRESTINISM (asta in cazul in care ai intrebat cu speranta unui raspuns serios). O zi faina, anyway!

Răspuns utilizator avertizat
| jeffery a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Teoretic, notiunile de crestinism conduc la credinta intr-un singur Dumnezeu omnipotent, omniprezent, etc. Si credinta in puterea Fiului Sau, Isus, sau cum vreti sa-L numim (cu doi de "i" sau cu un "i", asta e alta discutie, cam fara rost), nu neaparat a crede in ceva. A fi ortodox, catolic, penticostal etc. inseamna a apartine unui cult crestin, adica a fi crestin.

Cum am mai spus, crestinismul nu inseamna nici a fi ortodox, catolic, etc, dar nici nu inseamna A CREDE in ceva, ci intr-un Dumnezeu atotputernic, etc, si Fiul Sau, Isus. Surse: Wikipedia.

P.S: Sper ca aceste discutii sunt pur si simplu amicale, si nu starnesc ura pentru nimeni. Daca i-am starnit mila sau sila lui raymusic19 imi cer scuze.

Răspuns utilizator avertizat
| Sabin91 a răspuns:

Toatehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar imi pare rau de oamenii care cred in stele si in porcari viata e scruta o pierdem pe tampenii e clar ca omul a evoluat din maimuta e dovedit stintific

| jeffery a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca iti spun ca si existenta lui Dumnezeu este dovedita stiintifica o sa ma crezi nebun. Cu un pic de cunostinte de engleza, il poti asculta pe Dr. Gerald Schroeder.

Evolutionism vs Crestinism e o lunga batalie cu argumente pro si contra, si cu putin noroc putem sa discutam despre acestea fara sa ne jignim unii pe altii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru jeffery):

Nu te cred da vreau sa vad cu ochii meu