| Blackstar007 a întrebat:

Ce se intampla daca esti ortodox/a si nu esti botezat/botezata la varsta de 19 ani?

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nimic,important e, daca vrei sa te botezi, sa studiezi atent Biblia și apoi sa faci acest legamant in armonie cu ce cere Dumnezeu.

| milan9 a răspuns:

Este foarte necesar sa te botezi... happy

Răspuns utilizator avertizat
| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu se intampla nimic.
Religia a esuat in misiunea de a ne uni cu Dumnezeu.
Dumnezeul crestinilor este banul acum.

| Dorugar a răspuns:

Inseamna ca esti om liber si independent si nu un vandut ca ortodocsii care si-au VANDUT trupul mintea si sufletul unui Christos care mantuieste toti oamenii numai prin moarte si se mai si lauda in Apoc 1:`18 ca este Seful IADULUI.(verifica daca nu crezi)
Dar daca iti pare rau ca nu te-ai vandut si tu celui care isi zice singur ca este seful Iadului, adica lui Christos, mai ai timp sa o faci ca Seful Iadului adica Dracu, se bucura cand vi la el indiferent de varsta pe care o ai.

| Hessen_Shana_1989 a răspuns (pentru Dorugar):

Vai cum domnul Dorugar dar in ap 1 18 Isus nu selauda ca el este sexul Iadului, interpretation gresit, el ne spune ca el este Cristosul si ca prin el vom avea parte de viata vesnica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara botez, nu poti fi ortodox. Numai prin botezul ortodox te imbraci in Hristos si devii membru al trupului tainic al lui Hristos: Biserica Ortodoxa.

Galateni 3:27 Caci, cati in Hristos v-ati botezat, in Hristos v-ati imbracat.

I Corinteni 12:13 Pentru ca intr-un Duh ne-am botezat noi toti, ca sa fim un singur trup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa te vada preotul in penisul gol. Nu se intampla nimic.

| Voidwithin a răspuns:

Teoretic te duci in iad.

| Zuzazozo a răspuns:

Nu se intampla nimic. Daca vrei se poate rezolva in cateva zile, daca dispui de bani. biserica a devenit o institutie in care daca nu ai bani, nu esti nici macar ingropat.

| milan9 a răspuns (pentru Zuzazozo):

Ba da, esti ingropat, cununat, botezat, in fine, ce vrei tu... Iti spun 30 de preoti numai din ce cunosc care iti vor face asta.

| NuAmNumeStraniu a răspuns:

Salut jun