| AvalohAlyn a întrebat:

Ce se întâmplă după moarte? Cat la % mai există șansa că conștiința care nu e materială să continue să existe independent de corp? Sunt unii oameni de știință precum Sam Parnia sau Eben Alexander care zic că ea supraviețuiește și după moarte.
Ce e conștiința de fapt? Supravietuieste ea după moarte? Există șanse?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| aumih16 a răspuns:

Ce sa mai existe dupa moarte? nu are cum? imposibil?

| rapandula a răspuns:

Parerea mea este ca dupa ce mori nu se mai intampla nimic, absolut nimic. Pur si simplu nu ma existi pe niciun plan de parca nici n-ai existat.

| Antisistem11 a răspuns:

Stiu exact ce se intampla dupa moarte.cei care te-au cunoscut iti vor duce dorul...

| Lusiaa a răspuns:

Tu esti un suflet nemuritor pana in punctul finalizarii misunii tale. Dupa ce mori fizic, o sa continui sa traiesti ca suflet.Noi suntem niste suflete care avem o experienta umana nu niste oameni care o sa avem o experienta in afara corpului (dupa moarte).