| alexandraail a întrebat:

Ce semnifica gugustiucul mort în casa?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca ai o pisica care are obiceul sa prinda pasari

| anonimg a răspuns:

Semnifică faptul că trebuie să îți pui plasă de țânțari la geam.
Iar dacă pasărea era crescută în casă, semnifică faptul că oamenii nu trebuie să crească absolut nicio viețuitoare în casă. Animalele trebuie să alerge în libertate (dar nu în mijlocul oamenilor cât timp există păcatul pe pământ), iar păsările au nevoie să zboare în libertate.

| lpavel a răspuns:

Ca vine sfarsitul lumii asa a zis baba vanga! Daca vrei sa nu vina trebuie sa-l mananci cu pene cu tot!

| OmulRealist a răspuns:

Asta e o prostie totală. Gugustiucul mort în casă nu are nicio semnificație supranaturală sau cosmică. Ideea că ar aduce prevestiri sau ar fi un semn este o aberație ilogică și irațională. Încetează să te pierzi în gândiri superstițioase și acceptă realitatea că animalele mor și nu poartă semnificații mistice. Să nu ne încurcăm în absurdități și să avem o perspectivă mai pragmatică și rațională asupra vieții.