| EuILSustinePeCristi202 a întrebat:

Ce spuneti despre categoria "Religie"? Acum cei de la Stiinta si Filosofie se vor diviza. E prima intrebare de la categoria Religie.
Ieri NOname raspundea la o intrebare despre cei care posteaza la categoria Stiinta si Filosofie si Religie(care nu exista pe atunci). Uite ca, avem o noua categorie.
NU raportati postarea/intrebarea

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Este o categorie unde Mărioara își poate face de cap.

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pe aceasta cale le multumesc celor care au luat initiativa.Eu sunt de parere ca aceasta categorie va aduce liniste pe site.Fiecare avem opinii diferite, dar mai presus de asta suntem oameni si trebuie sa respectam si sa fim respectati indiferent de convingerile religioase de culoarea politica, de nationalitate.

| EmaS a răspuns:

ARCALUINOESASCUFUNDAT
Catalin face apel la useri sa fie seriosi si sa nu mai existe certuri si jigniri pe site.Acesta este scopul infiintarii acestei categorii. Daca nu, voi scrie personal lui Catalin. Citeste aici:http://i.imgur.com/nnAOT.jpg

| EmaS a răspuns:

Kongeriket
Fiecare are dreptul la opinie atata timp cat nu jigneste pe ceilalti.Nu am de gand sa intru in polemici.Aici ma simt in elementul meu, pot sa pun intrebari si sa dau raspunsuri fara sa astept,, pietrele,, din partea ateilor.Nu sunt moderatoarea acestei categorii, dar nu voi mai accepta jignirile si cuvintele murdare la aceasta categorie.Cui nu ii place, sa nu intre.

| EmaS a răspuns:

fetitaCUMistourile
Draga mea stii ca nimic nu este intamplator? Aveam 99 de intrebari puse si nu mai indrazneam sa scriu pentru ca era o doamna care tot timpul se lega de mine ca ma bag in seama punand acele intrebari.Si ma mai chinuiam ca sa le ambalez frumos, sa nu ii sara tandara ca au tenta crestina.Si ma tot gandeam care va fi intrebarea cu numarul 100? Si ce crezi, care a fost? Prima intrebare de la categoria Religie! Nu este mare Dumnnezeu? Doamna a vrut sa imi faca rau, dar Dumnezeu a schimbat raul in bine.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Marioara e regina aici.

| MMihai a răspuns:

Va fi cea mai bășcălioasă categorie, ar trebui și categoria filozofie, ruptă de științe, unde să nu scrie mai nimeni!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

...si unde Ema poate deveni moderator.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Ce tare esti ai pus prima intrebare de la categoria "Gizăs & co."

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nihil sine kabaleon.
Ema, dacă tot vrei să fii moderatoarea acestei categorii, poate-ar trebui să te strofoci puţin cu troll-ii.
Comentariul lui kabaleon este o abominaţie, indiferent cum ai privi lucrurile.
Kabaleon taică, tu scrii acum la calculator graţie lui Alan Turing - ateu, homosexual şi "sclav al materialismului".

Salam alekum.

| kabaleon a răspuns:

Cea mai buna alegere TPU de cand am eu habar de ei. Sa amesteci in aceiasi categorie Religia cu Stiinta si Filozofia, era un mare pacat. In ziua de azi e parca un concurs intre oamenii de stiinta si Religie. "Marii savanti" se tot chinuiesc sa demonteze Religia. Stim cu totii ca nu iti trebuie prea mult creier sa strici ceva, iar atunci cand mai apare si ceva creier in cadru, rezultatul e catastrofal. Religia e pe puctul de a fi demontata. De cine? De niste sclavi ai materialismului, care cred ca stiu totul, si de fapt nu stiu nimic. Sunt lucruri care nu trebuiesc demonstrate pentru a exista. Uitati-va la Stephen Hawking, asa numitul "cel mai mare om de stiinta al timpurilor noastre". A ajuns in halul in care a ajuns pentru ca l-a negat pe Dumnezeu si a militat pentru ponegrirea Religiei, prin ceea ce el numeste "stiinta"(http://www.google.ro/......tp?/search Multumesc celui cu initiativa! Pote pune o pila si pentru ca Filozofia sa aiba categoria sa. Nu de alta, dar mi-e teama ca va fi si mai murdarita de (NE)Stiinta. Fara telefon mobil poti sa traiesti. Fara Dumnezeu si fara de posibilitatea de a cuceta, nici o clipa. Pace!

| kabaleon a răspuns:

Pentru kongeriket...nu inteleg ce legatura are ce ai scris tu cu ce am spus eu. Nu am spus ca tehnologia (care s-a dezvoltat prin stiinta) nu este folositoare. Orice lucru e bun cand se afla la locul lui. De exemplu, calculatorul e bun atunci cand ai nevoie de informatii in timp scurt, dar nu este folositor atunci cand intri pe site-uri si incepi sa comentezi parerea unuia sau altuia, creand discutii in contradictoriu, fara nici un rost. Oi fi tu mai vechi pe-aici de iti permiti sa vorbesti cu "taica" si alte cuvinte pe care le scrii cu coada ochiului, dar asta nu inseamna ca nu am dreptul la o parere. Care mai e rolul site-ului daca nu acela de a pune intrebari si a se primi raspunsuri, pareri? Nu am nimic cu ateii, nu am nimic cu homosexualii. Iar expresia "sclav al materialismului" este o caracteristica pe care personal o dau celor care incearca sa-si explice viata fara a-l pune pe Dumnezeu in ecuatie, celor care incearca sa-l construiasca pe Dumnezeu din materiale fizice, cunoscute numai de ei. Nu intru in polemici de obicei. Sper ca macar aici polemicile sa fie mai rare. Pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic că e oarecum ok, pentru că aşa nu vor mai exista divergenţe între creştini şi atei. Divergenţe pe care oricum eu una nu le pot înţelege! Oricât ar purta dispute cele două părţi nu se va schimba nimic şi fiecare va continua să creadă în ce vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Herma, ma doare-n cot de tine. Ce medicament puternic imi recomanzi? Neaparat sa fi fost incercat si de fata ta rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga, da' nu spuneai tu ca esti vraciul site-ului? Acum te consideri jignita ca te recunosc si eu ca vraci. Pacatele mele, cine sa te mai inteleaga. Nimic nu-ti place. Na ca m-ai suparat si nu mai vorbesc cu tine tongue

| dexro a răspuns:

1. Categoria asta e un fel de carantina si da era si cazul sa se separe de STIINTA
2. NOname presupun ca este persoana care da invitatie de prietenie la fiecare utilizator nou, da am vazut ca e pe TPU un user cu numele acesta, dar nu inteleg de ce ar trebui eu sa citesc ca ieri a raspuns la o intrebare.
3. Consider ca Ema poate sa fie un bun moderator la aceasta categorie